Янукович: доля Тимошенко скоро вирішиться

Image caption Віктор Янукович та єврокомісар з питань розширення ЄС Стафаном Фюле під час зустрічі у Києві

Президент Віктор Янукович сподівається, що питання колишнього прем'єр-міністра Юлії Тимошенко буде вирішено найближчим часом.

Про це він сказав під час зустрічі з європейським комісаром з питань розширення Європейського Союзу і європейської політики сусідства Штефаном Фюле.

"Місія Кокса-Кваснєвського працює, ми ведемо загальну роботу, шукаємо зараз шляхи. Я сподіваюся, що найближчим часом буде визначено, як вирішити це питання", - сказав Віктор Янукович.

Штефан Фюле погодився, що питання Тимошенко потрібно вирішувати в рамках місії Кокса-Квасневського.

Дату посунули?

15 жовтня у Європарламенті запланований звіт за підсумками цієї місії, а 18 жовтня - відбудеться голосування щодо Угоди про асоціацію з Україною.

Раніше адвокат Тимошенко Сергій Власенко заявляв, що рішення про звільнення Тимошенко мають ухвалити до 15 жовтня.

Однак тепер вже із вуст політиків лунає ще одна дата - 21 жовтня, коли відбудеться зустріч міністрів закордонних справ країн ЄС.

Про це, зокрема, ВВС Україна у Києві заявив депутат Європарламенту Яцек Саріуш-Вольський.

Він наголосив, що є низка країн ЄС, які ветуватимуть підписання Угоди про асоціацію України з ЄС без вирішення питання Юлії Тимошенко.

"Європейський Союз використовує термінологію "рішуча діяльність та відчутний прогрес". Це ввічливий та дипломатичний спосіб. Адже буде неввічливо привселюдно сказати: "Україно, ви маєте звільнити особу". Якщо Україна робить вигляд, що не розуміє цієї мови, то ми можемо пояснити менш ввічливо: так, йдеться про екс-прем'єр-міністра, ув'язнену з політичних мотивів, і це зрозуміло для всіх, зокрема і для Європейського суду з прав людини", - сказав євродепутат.

Яцек Саріуш-Вольський разом із єврокомісаром з питань розширення Штефаном Фюле та міністром закордонних справ Німеччини Гідо Вестервеле взяли участь у конференції "Подальший шлях до Східного партнерства", яка проходила в Києві 11 жовтня.

Запрошення для Тимошенко

Міністр закордонних справ Німеччини Гідо Вестервелле раніше заявив, що Німеччина готова прийняти колишнього прем’єр-міністра України Юлію Тимошенко на лікування, наголосивши, що ця пропозиція є "гуманітарною".

"Це повинно сприяти тому, щоб поставити підписи під угодою про асоціацію", - сказав голова німецького МЗС після зустрічі із Віктором Януковичем у Києві.

Водночас дипломат уник прямої відповіді на питання про крайній термін звільнення Юлії Тимошенко, заявивши, що зараз "ми перебуваємо у доволі складній як з політичної, так і з правової точки зору ситуації".

"Правові підстави" чи Янукович?

Своєю чергою міністр закордонних справ України Леонід Кожара сказав, що вирішення справи Тимошенко можливе лише з точки зору української Конституції й законодавства. Для вирішення цього питання потрібно створити необхідні "правові підстави".

Однією з таких "підстав" у Партії регіонів вважають спеціальний законопроект, який дасть юридичні підстави для виїзду Тимошенко за кордон на лікування.

"Ми готові разом з опозицією працювати в цьому напрямку... Якщо виходити з логіки прийняття такого закону і через закон вирішувати проблему, то, безумовно, такий документ має бути прийнятий винятково консенсусом у Верховній Раді", - заявив голова фракції ПР Олександр Єфремов.

Водночас депутат від "Батьківщини" Сергій Пашинський сказав ВВС Україна, що для звільнення Юлії Тимошенко ніяких законів міняти не треба, її має помилувати президент Віктор Янукович.

"У президента за Конституцією України є всі підстави задовольнити клопотання представників Євросоюзу Кокса і Квасневського помилувати Тимошенко і відправити її на лікування. Так як він це зробив, наприклад, з Луценко".

Водночас Сергій Пашинський додав, що не треба міняти закони чи "придумувати легенди про начебто неврегульованість цього питання".

Він нагадав, що Юлія Тимошенко погодилася на пропозицію німецьких лікарів пройти лікування в клініці "Шаріте".

Новини на цю ж тему