Рибак: Рада може підготувати закон про лікування Тимошенко за кордоном

Володимир Рибак

Спікер Верховної Ради Володимир Рибак вважає, що парламент має розробити закон, що дозволяв би направити екс-прем’єр-міністра Юлію Тимошенко на лікування за кордон.

"Прийшов час, аби у парламенті було розглянуте питання, що робити з такими засудженими, які тяжко хворіють і всередині країни їхнє лікування не можливе", - сказав спікер в інтерв’ю телеканалу "Рада" у п’ятницю, 11 жовтня.

Він нагадав, що Юлія Тимошенко, "яка відбуває покарання, тяжко хворіє, вже кілька місяців її не можуть поставити на ноги, і є пропозиції і думки про направлення її на лікування за кордон".

"Мабуть, і можна було б такий закон підготувати. Це, в першу чергу, повинна зробити опозиція, я думаю, і більшість", - зазначив голова парламенту.

Багато запитань

Водночас, додав Володимир Рибак, у цій ситуації виникає дуже багато питань.

"Тому що покарання – це покарання, його треба відбувати, але якщо це загрожує життю, то може треба прийняти рішення на законодавчому рівні, щоб на якийсь час була можливість пройти лікування", - сказав спікер.

Він також зауважив, що у таких змінах до законодавства мають бути передбачені механізми, щоб хворі засуджені "не змогли уникнути покарання".

Крім того Володимир Рибак додав, що на сьогодні президент Віктор Янукович на законодавчому рівні не може вирішити питання Тимошенко.

"У нього нема таких повноважень. У нас немає відповідного закону, - думаю, тут депутати повинні попрацювати", - сказав у Володимир Рибак.

Закон чи воля Янукович?

Віктор Янукович під час зустрічі з комісаром Європейського Союзу з питань розширення і європейської політики сусідства Штефаном Фюле 11 жовтня пообіцяв вирішити питання Тимошенко найближчим часом. Водночас президент не уточнив, як це можливо.

Своєю чергою міністр закордонних справ України Леонід Кожара сказав, що вирішення справи Тимошенко можливе лише з точки зору української Конституції й законодавства. Для вирішення цього питання потрібно створити необхідні "правові підстави".

Однією з таких "підстав" у Партії регіонів вважають спеціальний законопроект, який дасть юридичні підстави для виїзду Тимошенко за кордон на лікування.

"Ми готові разом з опозицією працювати в цьому напрямку... Якщо виходити з логіки прийняття такого закону і через закон вирішувати проблему, то, безумовно, такий документ має бути прийнятий винятково консенсусом у Верховній Раді", - заявив голова фракції ПР Олександр Єфремов.

Водночас депутат від "Батьківщини" Сергій Пашинський сказав ВВС Україна, що для звільнення Юлії Тимошенко ніяких законів міняти не треба, її має помилувати президент Віктор Янукович.

"У президента за Конституцією України є всі підстави задовольнити клопотання представників Євросоюзу Кокса і Квасневського помилувати Тимошенко і відправити її на лікування. Так як він це зробив, наприклад, з Луценко", - сказав депутат.

Європейський Союз наполягає на вирішенні питання Тимошенко як на одній з умов підписання угоди про асоціацію та вільну торгівлю з Україною.

Юлія Тимошенко відбуває семирічний термін ув'язнення за перевищення повноважень при підписанні газових угод з Росією. На Заході цей вирок вважають політично мотивованою, українська влада подібні припущення відкидає.

Новини на цю ж тему