У США сенатори відзначили прогрес щодо боргової угоди

Сенат

Лідери Сенату Сполучених Штатів висловлюють оптимізм після низки переговорів щодо можливості підвищити "стелю" державного боргу США, без чого країна може постати перед дефолтом.

Джерела у Конгресі також повідомили, що урядовці із протилежних таборів близькі до того, аби відновити роботу уряду, який частково не працює вже третій тиждень.

"Ми досягли величезного успіху", - зазначив лідер демократичної більшості у Сенаті Гаррі Рід, водночас додавши, що остаточної згоди поки що немає.

Лідер республіканців Мітч Макконнелл також відзначив "історичний прогрес".

Повідомлення про зрушення у переговорах надійшли на тлі перенесення зустрічі між президентом США Бараком Обамою та лідерами Конгресу у Білому домі. Її відклали, щоб дати законодавцям більше часу для підготовки компромісної угоди щодо держборгу та роботи уряду.

Сполучені Штати повинні підвищити свій борговий ліміт у 16,7 трлн доларів до четверга. Якщо цього не станеться, то країні загрожує ситуація, за якої вона офіційно не зможе фінансувати виплати за зовнішніми позиками, тобто постане перед дефолтом.

Міжнародний валютний фонд заявив, що можливість дефолту у США спричинить серйозні проблеми у світовій економіці.

Світовий банк застеріг, що США перебувають усього за кілька днів до дуже небезпечного моменту у зв'язку з урядовою бюджетного кризою.

"Руйнівний ефект"

За повідомленнями американських медіа, угода, яку зараз обговорюють, передбачає фінансування уряду до 15 січня та підвищення межі держборгу до середини лютого.

Президент Барак Обама озвучив свої застереження під час відвідин безкоштовної їдальні для бідних у Вашингтоні раніше у понеділок.

"Цього тижня, якщо не буде реального прогресу, (...) у нас є хороші шанси на дефолт. А він матиме потенційно руйнівний вплив на нашу економіку", - сказав Барак Обама.

Оглядачі наголошують, що переговори у Cенаті – остання можливість запобігти дефолту за держборгом, після того як минулого тижня переговори між Білим домом і лідерами республіканців у Палаті представників провалилися.

Міністерство фінансів США вдається до "надзвичайних заходів" з обслуговування державного боргу після того, як у травні досягнули раніше узгодженої верхньої межі.

Ці надзвичайні заходи будуть вичерпані до 17 жовтня, попередив міністр фінансів Джек Лью.

Раніше Конгрес і президент Обама також не змогли досягти згоди у питанні про часткове закриття федеральних органів влади.

Через небажання Конгресу ухвалити законопроект про новий бюджет у редакції, затвердженій палатою представників, з 1 жовтня перестали працювати десятки федеральних установ, сотні тисяч співробітників пішли у неоплачувані відпустки.

Республіканці у Палаті представників відмовилися проголосувати за новий бюджет, якщо президент не погодиться відкласти або скасувати виконання закону про реформу системи страхової медицини, ухваленого в 2010 році.

Проте Барак Обама відмовився задовольнити ці вимоги, звинувативши республіканців у вимаганні.

Новини на цю ж тему