Суд у Росії замінив Навальному реальний термін на умовний

Навальний
Image caption Попри обвинувальний вирок Олексій Навальний зміг взяти участь у московських виборах

Суд у середу розглядав скаргу на вирок у справі "Кіровлісу", згідно з яким російського опозиціонера Олексія Навального засудили до п'яти років позбавлення волі, а іншого фігуранта справи, Петра Офіцерова, до чотирьох.

Суд змінив вирок Олексію Навальному, замінивши реальний термін ув'язнення на умовний.

Раніше Навального та Офіцерова визнали винними у крадіжці понад 10 тисяч кубометрів лісу, що належав "Кіровлісу", внаслідок чого обласному бюджету були завдані збитки у майже півмільйона доларів.

Наступного дня після винесення вироку обох засуджених звільнили під підписку про невиїзд до набуття вироком чинності.

Апеляцію на вирок подали 17 вересня.

Адвокати засуджених також направили 89 сторінок зауважень до протоколу по справі "Кіровлісу".

За словами адвоката пана Навального, йдеться про неповноту чи викривлення протоколу в частині, де вказані свідчення учасників процесу.

Захист вже отримав рішення суду щодо цих зауважень, більша частина яких не було задоволена, оскільки, як наполягає суд, законом не передбачене дослівне відображення у протоколі всього засідання.

Після звільнення під підписку Олексій Навальний повернувся до Москви, де взяв участь у виборах мера, поступившись Сергію Собяніну.

Штаб Навального та сам опозиціонер не погодилися з результатами виборів та подали позов з проханням їх скасувати, який, однак, був повністю відхилений.

Крім того, 14 жовтня суд у Москві визнав законним порушення проти Олексія Навального ще однієї справи за заявою російського філіалу косметичної компанії Yves Rocher.

Слідство твердить, що Олексій Навальний разом зі своїм братом вкрав 55 млн рублів завдяки шахрайській оборудці між компаніями "Ів Роше Схід" та "Головне підписне агентство" (створене Олексієм Навальним).

Опозиціонер твердить, що ця справа політично вмотивована.

Новини на цю ж тему