Справа Навального: суд замінив реальний термін на умовний

Навальний
Image caption Навальний на засідання суду прийшов з речами

У середу Кіровський обласний суд змінив вирок, винесений у справі "Кіровлісу", призначивши умовне покарання замість реального обом засудженим - Олексію Навальному та Петру Офіцерову.

Таким чином, російський опозиціонер Олексій Навальний отримав п'ять років позбавлення волі умовно, а Петро Офіцеров - чотири.

Обом також призначили випробувальний термін у п'ять років.

У липні суд визнав Навального та Офіцерова винними у крадіжці понад 10 тисяч кубометрів лісу, що належав "Кіровлісу", внаслідок чого обласному бюджету були завдані збитки у майже півмільйона доларів.

Як розповів сам опозиціонер, змінений вирок суду зобов'язує його двічі на місяць відмічатися в поліції, а також забороняє йому змінювати місце проживання та балотуватися на виборах.

"Балотуватися я не зможу. Але участь у виборах - це не лише "бути кандидатом"... Тому правильні формати роботи ми знайдемо", - написав Олексій Навальний у своєму блозі.

Адвокат Олексія Навального Ольга Михайлова доводила, що всі дії засуджених щодо продажу лісу були легальними. Інший адвокат опозиціонера Вадим Кобзов твердив, що у справі відсутня "подія злочину". А пан Навальний нагадав про своє звільнення під підписку, заявив, що це свідчить про політичну вмотивованість вироку.

Прокурор просив залишити вирок без змін. Клопотання захисту про додаткові експертизи та допити свідків суд відхилив.

Інша справа

Ще влітку після винесення вироку обох засуджених звільнили під підписку про невиїзд до набуття вироком чинності.

Після звільнення під підписку Олексій Навальний повернувся до Москви, де взяв участь у виборах мера, поступившись Сергію Собяніну.

Штаб Навального та сам опозиціонер не погодилися з результатами виборів та подали позов з проханням їх скасувати, який, однак, був повністю відхилений.

Крім того, 14 жовтня суд у Москві визнав законним порушення проти Олексія Навального ще однієї справи за заявою російського філіалу косметичної компанії Yves Rocher.

Слідство твердить, що Олексій Навальний разом зі своїм братом вкрав 55 млн рублів завдяки шахрайській оборудці між компаніями "Ів Роше Схід" та "Головне підписне агентство" (створене Олексієм Навальним).

Опозиціонер твердить, що ця справа політично вмотивована.

Новини на цю ж тему