Опозиція узгодила кандидатів в п'ятьох округах

Опозиційні кандидати
Image caption Кандидатів від "Батьківщини" після з'їзду представили Арсеній Яценюк та Олександр Турчинов

"Батьківщина" та "Свобода" на повторних виборах в п’яти округах висунули старих кандидатів, УДАР своїх представників не реєструватиме.

У середу в Києві партії "Батьківщина" та "Свобода" провели з'їзди й висунули єдиних кандидатів від опозиції у п’ятьох округах, де на виборах 2012 року ЦВК не встановила результати виборів. Ними стали політики, які вже балотувалися від опозиції минулого року, і яких цього разу підтримає партія УДАР.

Кандидатами від "Батьківщини" будуть Микола Булатецький (194-й округ), Леонід Даценко (197-й округ), Віктор Романюк (94-й округ) і Аркадій Корнацький (132-й округ). В 223 окрузі "Свобода" висунула Юрія Левченка.

Вони стали узгодженими від трьох опозиційних партій. За пропозицією Віталія Кличка, може бути створено єдиний координаційний центр для підтримки опозиційних кандидатів.

Кандидати незмінні

З’їзд "Батьківщини" затвердив кандидатів від партії в чотирьох округах, які вже балотувалися там в 2012 році. На їх підтримку на зібранні зачитали листа від Юлії Тимошенко.

В 94 окрузі Київської області балотуватиметься Віктор Романюк, який, за попередніми даними ЦВК, отримав перемогу окрузі в 2012 році. Зараз він переховується від правоохоронців в Італії та брав участь у з’їзді за допомогою Skype.

За словами депутата від "Батьківщини" Павла Петренка, Віктор Романюк має повне право балотуватися й його документи в ЦВК подасть депутат Руслан Князевич.

В 132 окрузі опозицію представлятиме підприємець Аркадій Корнацький, який за попередніми даними ЦВК на понад чотири тисячі голосів випередив конкурента від Партії регіонів.

Image caption Віктор Романюк брав участь у з'їзді "Батьківщини" з Італії через Skype. Так само проводитиме виборчу кампанію

Проте після низки скандалів та судів оригінали протоколів з дільниць були зіпсовані.

В 194 окрузі в Черкасах балотуватиметься бізнесмен Микола Булатецький, який також обійшов конкурентів, проте через судові рішення так і не став депутатом.

В 197 окрузі Черкаської області знову кандидатуватиме літератор Леонід Даценко, який в 2012 році змагався з відомим бізнесменом Богданом Губським.

Зїзд партії "Свобода" висунув в 223 окрузі Юрія Левченка, якому висловили підтримку в УДАРі та "Батьківщині". Пан Левченко в 2012 році конкурував з Віктором Пилипишиним, а їх протистояння в окружкомі кілька днів транслювали на телебаченні.

На прес-конференції після з’їзду керівник політради партії Арсеній Яценюк привітав підтримку всіх п’яти кандидатів УДАРом, а також пропозицію Віталія Кличка створити єдиний виборчий координаційний центр.

"Це дуже добре, нам потрібна допомога щодо членів виборчих комісій, організаційних та технічних питань. Ми створимо цей центр", - заявив пан Яценюк.

Новини на цю ж тему