Польща про асоціацію з ЄС: в України "дедалі менше часу"

Радослав Сікорський Копирайт изображения AP
Image caption Міністр Сікорський каже, що Янукович недооцінює "візантійський стиль прийняття рішень у ЄС"

Якщо Україна не підпише в листопаді угоду про асоціацію з ЄС, це питання постане знову після виборів президента в 2015 році, каже міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський.

"Президент Янукович повинен вирішити, чи хоче він іти на вибори з підписаною угодою і відповідною роллю в історії України і Європи", - сказав пан Сікорський в інтерв’ю польському тижневику Wprost.

За його словами, в Україні шукають розв'язок для ситуації з Юлією Тимошенко, але мають на це "дедалі менше часу".

"Якби Україна злегковажила думками деяких країн-членів ЄС, таких як Голландія чи Німеччина, які вважають випадок Тимошенко символом застосування вибіркового правосуддя, то вона б дуже ризикувала. Президент Янукович точно знає, який ризик поразки одразу перед фінішем він візьме на себе, якщо не вирішить це питання", - сказав міністр.

Одним з варіантів може бути часткове помилування екс-прем'єр-міністра, каже пан Сікорський.

"Польща вважає, що в’язні теж мають право на результативне лікування і що потрібно слухати саму Юлію Тимошенко, котра говорить, що її особистість не повинна бути перешкодою", - додав він.

"Президент Янукович – це дуже хороший переговорник. Але я побоююсь, що він недооцінить візантійський спосіб прийняття рішень в ЄС", - сказав міністр.

Він нагадав, що до саміту у Вільнюсі залишилося всього дві зустрічі міністрів закордонних справ країн ЄС – 21 жовтня та 18 листопада, напередодні саміту.

"Якщо на цій останній зустрічі міністри визнають, що виконані не всі умови - а для вето вистачить одного голосу - пізніше вони своєї позиції вже не змінять", - сказав пан Сікорський.