Європарламент - за підписання Угоди про асоціацію, якщо Київ виконає критерії

Європарламент
Image caption Востаннє Європарламент засуджував Росію за тиск на Україну минулого місяця

Європейський парламент підтримав резолюцію, в проекті якої висловлюється жаль з приводу того, що Україна досі не виконала всі необхідні умови для підписання Угоди про асоціацію.

У документі сказано, що Україна продовжує застосовувати вибіркове правосуддя і не провела до кінця виборчу реформу.

"Тим не менше, (Європарламент – Ред.) вітає нещодавні зобов’язання, які взяли на себе як президент Янукович, так і лідери опозиції виконати необхідні юридичні дії через Верховну Раду, та очікує швидкого виконання цих обіцянок до Вільнюського саміту", - сказано в резолюції.

Документ також закликає Київ завершити реформу прокуратури.

Там сказано, що поглиблення відносин між ЄС та Україною і надання Україні європейської перспективи – "в інтересах обох сторін".

Резолюція засуджує нещодавні торгові санкції Росії, "мета яких – тиск на Україну, щоб вона не підписувала Угоду про асоціацію з ЄС".

Дії Росії "спрямовані на утримання країн-партнерів від політичної та економічної асоціації з ЄС", сказано в документі.

"Європарламент висловлює жаль з приводу того, що з наближенням Вільнюського саміту Східного партнерства на країни Східного партнерства зростає тиск у різних формах", - сказано в проекті.

Документ пропонує розцінювати цей тиск як "неприйнятний" і закликає Росію утриматися від "явного порушення гельсінських принципів".

Резолюція також закликає ЄС стимулювати серед країн-партнерів позитивну конкуренцію та співпрацю і підтримувати країни східного партнерства, які "зазнають тиску третіх країн".

Востаннє Європарламент засуджував Росію за тиск на східних партнерів 12 вересня.