Лукаш: Тимошенко не помилують до закінчення судів

Олена Лукаш
Image caption Захисник Тимошенко називає Олену Лукаш рупором президента

Міністр юстиції Олена Лукаш переконана, що до завершення судових процесів щодо Юлії Тимошенко питання її помилування розглядатися не буде.

Про це вона сказала агентству УНІАН, відповідаючи на запитання про роботу президентської комісії з помилування.

Чергове засідання цієї комісії відбулося в четвер 24 жовтня, однак справу Юлії Тимошенко на ньому не розглядали.

Європейські чиновники неодноразово заявляли, що для підписання Угоди про асоціацію України з ЄС в листопаді Україна повинна розв'язати "питання Тимошенко".

Однак в Україні немає єдності щодо того, як це зробити. Опозиція наполягає на помилуванні екс-прем'єрки, натомість влада просуває варіант "тюремних канікул", за яким Тимошенко отримає перерву у відбутті покарання для лікування в Німеччині.

Спікер Володимир Рибак у п'ятницю, 25 жовтня, заявив послам Євросоюзу, що президент просить Верховну Раду якомога швидше розглянути законопроекти про лікування засуджених за кордоном.

Помилувати не можна

"Комісія з помилування визначилася ще в квітні. Нема підстав (для помилування Тимошенко. - Ред.). Передчасно робити висновок до завершення судових процедур", - заявила міністр юстиції.

Зараз триває процес у справі про зловживання корпорації "Єдині енергетичні системи України", якою керувала пані Тимошенко. Чергове засідання суду мало відбутися 25 жовтня, але його перенесли через хворобу судді.

На уточнення, чи може комісія повернутися до розгляду питання про помилування екс-прем'єрки, пані Лукаш сказала: "Я переконана, що ні".

"До завершення судових процесів тяжкі злочини, підозра у тяжких злочинах, також решта сукупних обставин, на які не хочу зараз витрачати час, унеможливлюють розгляд комісією цього питання. Це вирішено остаточно", - сказала вона.

Заяву міністра вже прокоментував захисник Юлії Тимошенко Сергій Власенко.

"Це свідчить тільки про одне: політичне небажання Віктора Януковича вирішувати це питання. До юриспруденції це не має жодного стосунку", - сказав Сергій Власенко агентству "Інтерфакс-Україна".

Законодавчий трилер

У Верховній Раді зараз лежать три законопроекти, що стосуються Тимошенко: два від позафракційних депутатів та один від опозиції. Парламент розгляне їх 5-8 листопада.

Голова Верховної Ради Володимир Рибак сказав у п'ятницю, 25 жовтня, європейським послам, що президент просить депутатів активізувати роботу з цього питання.

"Президент підтвердив свою готовність підписати такий закон, а також повідомив, що звернувся до фракції Партії регіонів з проханням взяти активну участь у розгляді таких законопроектів, та разом з іншими фракціями сприяти його прийняттю консенсусом", - сказав голова ВР.

Він також додав, що можливість оперативно розглянути їх перед самітом у Вільнюсі є.

"Втім, ситуація із зареєстрованими законопроектами залишається невизначеною та нагадує сюжет класичного трилера", - додав Рибак.

Європі вривається терпець

Водночас Європа починає висловлювати нетерпіння через зволікання України.

Польський міністр закордонних справ Радослав Сікорський, який 22 жовтня разом зі своїм шведським колегою Карлом Більдтом зустрічалися з Віктором Януковичем, заявив Польському радіо, що Україна залишає це питання на останній момент.

Пан Сікорський зазначив, що звільнення Тимошенко "залежить лише від однієї людини".

"Ми намагалися з міністром (закордонних справ Швеції. - Ред.) Більдтом пояснити українській стороні, що на останніх метрах цього марафону потрібно виконати всі умови. Будемо сподіватися, що Україна встигне", - зазначив він.

Після зустрічі з Віктором Януковичем міністр зробив досить різку заяву. "Ми не маємо часу для блефу", - сказав Радослав Сікорський журналістам.

"Останній строк - це 18 листопада", - додав він.

Новини на цю ж тему