Голова ЦВК: президента треба обирати за старим законом

Охендоваський
Image caption Михайло Охендовський керуватиме ЦВК до червня 2014 року

Голова Центральної виборчої комісії Михайло Охендовський запевнив послів ЄС та США, що закон про вибори президента змінювати не потрібно.

За повідомленням прес-служби, на зустрічі із головою ЦВК Джеффрі Пайєтт та Ян Томбінські висловили стурбованість з приводу прозорості проведеня виборів у п’яти округах 15 грудня, шкідливого впливу на виборчий процес технічних партій, а також з приводу правил, за якими українці обиратимуть президента в 2015 році.

Голова ЦВК пообіцяв представникам США та ЄС, що результати голосування в проблемних округах встановлять до нового року, а вибори президента проведуть за старим виборчим законом.

Обіцянки Охендовського

"Ми не прогнозуємо серйозних проблем під час підготовки проведення майбутніх виборів і зробимо все, щоб унеможливити ті прикрі випадки, які мали місце під час виборів 28 жовтня 2012 року. Сподіваюсь, ніщо не перешкодить комісії оголосити результати цих виборів ще до нового, 2014 року", - заявив пан Охендовський.

Попри це Джеффрі Пайєтт та Ян Томбінські висловили стурбованість щодо значної ролі технічних партій у виборчому процесі. Адже ті внаслідок жеребкування ЦВК серйозно вплинули на формування виборчих комісій.

На що Михайло Охендовський відповів, що хоч "якась частка таких партій є відвертими бізнес-проектами", але закон змушує комісію ставитися до всіх політичних сил однаково.

Проте чи не найбільше послів цікавили майбутні президентські вибори й те, за яким законом їх проведуть. У попередні роки в Україні складалася практика, що під кожну президентську кампанію ухвалювалися нові виборчі правила, що шкодило проведенню голосування.

Голова ЦВК повідомив Джеффрі Пайєтту та Яну Томбінські, що скоріше за все президентські перегони відбудуться за старим законом.

"Цей закон отримав позитивну оцінку українського суспільства, офіційних спостерігачів і міжнародної спільноти за підсумками виборів 2010 року. Наша держава вперше за роки незалежності отримали шанс, який ми просто не маємо права втратити – двічі поспіль провести дві виборчі кампанії за одним і тим самим законом", - заявив Михайло Охендовський.

Новини на цю ж тему