Опозиція підтримає законопроект Лабунської про лікування засуджених

Яценюк Копирайт изображения UNIAN
Image caption Арсеній Яценюк каже, що опозиція вимагатиме розгляду законопроекту Лабунської 5 листопада

Опозиційні фракції "Батьківщина", "Свобода" та УДАР підтримають законопроект позафракційного депутата Анжеліки Лабунської щодо лікування засуджених за кордоном, сказав лідер фракції "Батьківщина" Арсеній Яценюк.

"Ми підтримаємо законопроект пані Лабунської. Це позиція трьох опозиційних фракцій. Ми вже провели консультації з цього приводу", - сказав пан Яценюк на прес-конференції у Києві.

За його словами, опозиція вимагатиме, щоб законопроект Лабунської поставили першим питанням порядку денного на засіданні Верховної Ради 5 листопада.

Арсеній Яценюк додав, що опозиція не наполягатиме на законопроекті, який подали лідери трьох опозиційних фракцій. Законопроект, зокрема, передбачав надати повну індивідуальну амністію Юлії Тимошенко.

"Юлія Тимошенко підтримує позицію місії Кокса і Квасневського", - додав лідер "Батьківщини".

Напередодні спостерігачі від Європейського парламенту Олександр Квасневський та Пет Кокс назвали законопроект позафракційного депутата Анжеліки Лабунської "найкращою основою" для того, аби знайти необхідний консенсус у справі Тимошенко.

Вони також закликали опозицію та владу зробити це якнайшвидше.

Верховна Рада включила усі три законопроекти щодо вирішення питання Юлії Тимошенко до порядку денного на наступний пленарний тиждень з 5 до 8 листопада.

"Лікуванням у кайданах"

Раніше соратники пані Тимошенко називали варіант звільнення, запропонований пані Лабунською, "лікуванням у кайданах" і казали, що він неприйнятний, оскільки не дасть можливості екс-прем'єру повернутися в Україну та брати участь у виборах президента.

Критично про нього також відгукувалися представники ЄС.

Однак після останньої заяви місії Кокса-Квасневського захисник Тимошенко Сергій Власенко сказав, що вона готова підтримани будь-які рекомендації місії Європарламенту.

"Юлія Володимирівна неодноразово, в тому числі публічно, заявляла, що готова підтримати будь-які рекомендації місії Кокса-Квасневського, як єдиної уповноваженої Євросоюзом інституції для моніторингу виконання критеріїв подолання вибіркового правосуддя в справі Тимошенко", - заявив пан Власенко.

Водночас Сергій Власенко додав, що внесення правок у законопроект пані Лабунської може призвести до зриву підписання угоди про асоціацію Україна-ЄС.

Він також назвав 18 листопада крайнім терміном звільнення Юлії Тимошенко.

Законопроект Лабунської передбачає, що ув'язнену можуть звільнити рішенням суду на час лікування за кордоном, але вона буде змушена повернутися до в'язниці щойно вилікується.

Це означає, що Юлія Тимошенко не зможе взяти участь у президентських виборах 2015 року.