Тимошенко: приймайте проект Лабунської негайно

Тимошенко Копирайт изображения AFP
Image caption Юлія Тимошенко вважає, що часу для порятунку Угоди про Асоціації з ЄС практично не залишилось

Ув'язнена екс-прем'єр Юлія Тимошенко закликала негайно ухвалити законопроект Анжеліки Лабунської, який уможливить її лікування в Німеччині.

Про це сказано у листі Юлії Тимошенко, опублікованому на її офіційному сайті.

Пані Тимошенко вказує на своє негативне ставлення до законопроекту, проте заради підписання Угоди про Асоціацію з ЄС вона на нього погоджується й пристає на пропозицію місії Європарламенту Кокса-Квасневського.

"Я прошу депутатів парламентської опозиції без будь-яких покращень та поправок, без будь-яких дискусій та сперечань невідкладно втілити пропозицію місії Кокса-Квасневського", - закликала Юлія Тимошенко.

Вона попросила депутатів негайно в цілому проголосувати у Верховній Ради за законопроект позафракційної Анжеліки Лабунської й відмовитись від проекту, раніше поданого від імені голів трьох опозиційних фракцій.

"Бо угода вже реально стоїть на межі повного зриву", - аргументувала своє рішення Юлія Тимошенко.

За її словами, повної реабілітації вона досягне після справедливого рішення Європейського суду з прав людини.

Опозиційні фракції "за"

Опозиційні фракції "Батьківщина", "Свобода" та УДАР пообіцяли підтримати законопроект пані Лабунської щодо лікування засуджених за кордоном, сказав лідер фракції "Батьківщина" Арсеній Яценюк.

"Ми підтримаємо законопроект пані Лабунської. Це позиція трьох опозиційних фракцій. Ми вже провели консультації з цього приводу", - сказав пан Яценюк на прес-конференції у Києві.

За його словами, опозиція вимагатиме, щоб законопроект Лабунської поставили першим питанням порядку денного на засіданні Верховної Ради 5 листопада.

Арсеній Яценюк додав, що опозиція не наполягатиме на законопроекті, який подали лідери трьох опозиційних фракцій. Законопроект, зокрема, передбачав надати повну індивідуальну амністію Юлії Тимошенко.

Напередодні спостерігачі від Європейського парламенту Олександр Квасневський та Пет Кокс назвали законопроект позафракційного депутата Анжеліки Лабунської "найкращою основою" для того, аби знайти необхідний консенсус у справі Тимошенко.

Вони також закликали опозицію та владу зробити це якнайшвидше.

Верховна Рада включила усі три законопроекти щодо вирішення питання Юлії Тимошенко до порядку денного на наступний пленарний тиждень з 5 до 8 листопада.

"Лікуванням у кайданах"

Раніше соратники пані Тимошенко називали варіант звільнення, запропонований пані Лабунською, "лікуванням у кайданах" і казали, що він неприйнятний, оскільки не дасть можливості екс-прем'єру повернутися в Україну та брати участь у виборах президента.

Критично про нього також відгукувалися представники ЄС.

Однак після останньої заяви місії Кокса-Квасневського захисник Тимошенко Сергій Власенко сказав, що вона готова підтримани будь-які рекомендації місії Європарламенту.

"Юлія Володимирівна неодноразово, в тому числі публічно, заявляла, що готова підтримати будь-які рекомендації місії Кокса-Квасневського, як єдиної уповноваженої Євросоюзом інституції для моніторингу виконання критеріїв подолання вибіркового правосуддя у справі Тимошенко", - заявив пан Власенко.

Водночас Сергій Власенко додав, що внесення правок у законопроект пані Лабунської може призвести до зриву підписання угоди про асоціацію Україна-ЄС.

Він також назвав 18 листопада крайнім терміном звільнення Юлії Тимошенко.

Законопроект Лабунської передбачає, що ув'язнену можуть звільнити рішенням суду на час лікування за кордоном, але вона буде змушена повернутися до в'язниці щойно вилікується.