Захист Тимошенко проти правок у законопроект про звільнення

Image caption Сергій Власенко каже, що Тимошенко згодна на все

Захисник екс-прем'єра Юлії Тимошенко Сергій Власенко заявив, що внесення правок у законопроект щодо звільнення ув'язнених може призвести до зриву підписання угоди про асоціацію Україна-ЄС.

Про це він сказав, коментуючи заяву місії Кокса-Квасневського, у якій вони підтримують законопроект позафракційного депутата Анжеліки Лабунської.

Законопрект передбачає, що ув'язнену можуть звільнити рішенням суду на час лікування за кордоном, але вона буде змушена повернутися до в'язниці щойно вилікується.

Це означає, що Юлія Тимошенко не зможе взяти участь у президентських виборах 2015 року.

Згодна на все

Сергій Власенко вважає, процес внесення правок у законопроект може перетворитися на "юридичний хаос".

"Якщо ми хочемо перетворити все це на юридичний хаос і якісь незрозумілі речі, то тоді звичайно ми можемо доопрацьовувати (законопроект), вносити мільярди поправок і зробити з законопроекту щось прямо протилежне", - заявив захисник екс-прем'єра.

Пан Власенко назвав 18 листопада крайнім терміном звільнення Юлії Тимошенко.

"Рішення рекомендувати або не рекомендувати підписувати Угоду про асоціацію буде прийнято, по-перше, 14 листопада під час звіту місії Кокса-Кваснєвського, це буде попередня пропозиція, і комітет міністрів на рівні міністрів закордонних справ буде приймати своє рішення 18 листопада. 18 листопада - крайня дата, коли мають бути виконані всі критерії ЄС, щоб Україна мала гарантії підписання Угоди про асоціацію", - сказав Сергій Власенко.

Напередодні спостерігачі від Європейського парламенту Олександр Квасневський та Пет Кокс назвали законопроект позафракційного депутата Анжеліки Лабунської "найкращою основою" для того, аби знайти необхідний консенсус у справі Тимошенко.

Вони також закликали опозицію та владу зробити це якнайшвидше.

Верховна Рада включила усі три законопроекти щодо вирішення питання Юлії Тимошенко до порядку денного на наступний пленарний тиждень з 5 до 8 листопада.

Раніше соратники пані Тимошенко називали варіант звільнення, запропонований пані Лабунською, "лікуванням у кайданах" і казали, що він неприйнятний, оскільки не дасть можливості екс-прем'єру повернутися в Україну та брати участь у виборах президента.

Критично про нього також відгукувалися представники ЄС.

Однак після останньої заяви місії Кокса-Квасневського захисник Тимошенко Сергій Власенко сказав, що вона готова підтримани будь-які рекомендації місії Європарламенту.

"Юлія Володимирівна неодноразово, в тому числі публічно, заявляла, що готова підтримати будь-які рекомендації місії Кокса-Квасневського, як єдиної уповноваженої Євросоюзом інституції для моніторингу виконання критеріїв подолання вибіркового правосуддя в справі Тимошенко", - заявив пан Власенко.