Росія висуне грінпісівцям нові звинувачення

Копирайт изображения AFP
Image caption Поки в усьому світі протестують проти затримання "зелених", Росія погрожує висунути їм нові звинувачення

Кільком членам екіпажу Arctis Sunrise, яких звинувачують у хуліганстві на платформі "Прирозломна", можуть висунути нові звинувачення.

Про це повідомив офіційний представник Слідчого комітету Росії Володимир Маркін.

"Декому з нападників, крім звинувачення в хуліганстві, висунуть іще й звинувачення за кваліфікацією "опір співробітникам правоохоронних органів", - сказав Маркін в інтерв'ю інтернет-виданню "Газета.Ру".

30 членів екіпажу Arctis Sunrise затримали 18 вересня в Арктиці. Вони досі перебувають у в'язниці. Спершу їх звинуватили у піратстві, але потім перекваліфікували справу на "хуліганство".

Українець мав сказати, що "варив борщ"

Представник СКР також відповів на критику з приводу того, що слідство висунуло звинувачення всім 30 членам екіпажу, які перебували на судні, не ставши розбиратися, чим конкретно вони займалися і чи брали участь в акції на платформі.

Ці закиди стосувалися, зокрема, справи українця Руслана Якушева, який працював на судні коком.

Володимир Маркін заявив, що "кухарі і журналісти" самі винні, бо коли порушувалася кримінальна справа, вони відмовилися давати свідчення.

"Якби на початковому етапі розслідування фотограф або кухар просто почали свідчити, наприклад, що я сидів біля свого котла і варив російський борщ для наших зарубіжних гостей, тоді все було б зрозуміло", - сказав Маркін.

Копирайт изображения Reuters
Image caption Український кухар Руслан Якушев

"А оскільки свідчень ніхто не давав, слідчим довелося самим розбиратися, брали кухар або фотограф участь у захопленні платформи чи не брали", - додав він.

Він вкотре повторив версію слідства, згідно з якою "група осіб з великою кількістю устаткування" порушила зону безпеки платформи, наблизилася до неї, проігнорувавши попередження, і спробувала піднятися на об'єкт.

"Грінпіс" повністю відкидає звинувачення на адресу своїх активістів.

Гамбурзький суд

У середу в Гамбурзі завершилися слухання Міжнародного трибуналу з морського права у справі Arctic Sunrise. З арбітражним позовом до Росії звернулася Голландія, під прапором якої ходить судно.

Представники Росії на процес не з'явилися. Москва заявила, що не приймає процедуру арбітражу у цій справі і не вважає, що зобов'язана підкорятися трибуналу.

Копирайт изображения Reuters
Image caption Акція протесту проти затримання активістів

Нідерланди просять суд прийняти рішення про звільнення судна та екіпажу. Трибунал має винести свій вердикт за два тижні.

У день гамбурзького засідання на Москві-ріці також пройшла організована акція Greenpeace: активісти з прапорами пропливли на надувних човнах повз Кремль.

П'ятьох учасників акції затримали на березі в районі Південного порту Москви, але згодом відпустили. Їх можуть засудити до штрафу або громадських робіт.