Єгипетські ЗМІ: суд над Мурсі відклали до січня

Мурсі Копирайт изображения n
Image caption У Єгипті багато хто підтримує президента-ісламіста, якого влітку усунули від влади військові

Єгипетські державні ЗМІ повідомили, що суд у справі відстороненого президента Єгипту Мохаммеда Мурсі відклали до 8 січня, щоби юристи могли ознайомитися зі справою.

У понеділок зранку в Каїрі розпочався суд над паном Мурсі та ще 14 керівниками руху "Брати-мусульмани".

Як повідомляють, під час засідання пан Мурсі відмовився одягати спеціальну судову форму та заявив, що все ще є легітимним лідером Єгипту.

З Каїра передають про марш прихильників усуненого президента, кількість яких зростає.

Участь Мохаммеда Мурсі у суді - це його перша публічна поява з 4 липня, коли його усунули від влади.

Посилена безпека

Лідерів "Братів-мусульман", до яких належить і пан Мурсі, звинувачують у тому, що під час зіткнень біля резиденції президента в грудні минулого року вони підбурювали протестувальників до вбивства.

Як повідомило державне телебачення Єгипту, Мурсі доставили на суд на гелікоптері, решту звинувачених - в броньованих автомобілях.

Процес мав відбутися в тюрмі "Тора", але напередодні через загрозу протестів його вирішили перенести до Поліцейської академії, розташованої на околиці Каїра.

Військові проти ісламістів

Мохаммеда Мурсі усунули від влади в липні цього року. Це зробили військові - після того, як у найбільших містах країни пройшли масштабні акції протесту проти його політики.

Пан Мурсі прийшов до влади демократичним шляхом, однак за 13 місяців його правління демократичні перетворення в країні були згорнуті.

Перехідний уряд, створений після перевороту, відразу ж пішов у наступ на рух "Брати-мусульмани". Саму організацію заборонили, багатьох її лідерів заарештували.

Копирайт изображения Reuters
Image caption Мітинг прихильників Мурсі 4 жовтня

Це викликає протест прихильників президента, які від літа регулярно проводять демонстрації. Під час розгону одного такого мітингу в Каїрі загинули сотні людей.

Прихильники Мурсі заявляють, що президента скинули насильно і тепер на нього чекає політизований судовий процес.

Правозахисники, зі свого боку, звинувачують військових та служби безпеки у свавіллі - зокрема в тому, що вони майже півроку тримали президента в невідомому місці без суду.

Два президента в суді

У суботу єгипетська газета Al-Watan опублікувала перші, як стверджує видання, фотографії заарештованого президента Мурсі.

На них президент Мурсі сидить у кріслі і здається розслабленим. Однак встановити достовірність цих фото неможливо. Місце перебування колишнього президента також залишається невідомим.

Паралельно із Мурсі судитимуть і колишнього президента Єгипту Хосні Мубарака.

Кореспонденти BBC в Каїрі повідомляють, що єгиптян хвилюють ці процеси. Не виключено, що вони можуть поглибити розкол в суспільстві.

Усього за кілька днів до початку процесу над паном Мурсі троє суддів подали у відставку в ході процесу над керівництвом "Братів-мусульман".

Як припускають юристи, якщо провина президента Мурсі буде доведена, йому загрожує довічне ув'язнення або смертна кара.