У Москві націоналісти провели "Руський марш"

Руський марш Копирайт изображения Reuters
Image caption Під час маршу поліція затримала кілька десятків людей

На південному сході Москви відбулася демонстрація російських націоналістів з нагоди Дня народної єдності.

За оцінкою поліції, в "Руському марші" у московському районі Любліно взяли участь приблизно вісім тисяч людей, однак кореспондент Російської служби Бі-бі-сі Олег Болдирєв вважає таку оцінку завищеною.

"Демонстранти заповнили не надто щільно відрізок вулиці довжиною менше кілометра. Водночас тут зібралися групи, які поруч одна з одною йти не хочуть, і кожна колона йде на досить значній відстані від попередньої", - розповів Олег Болдирєв.

За повідомленнями, окрім гасел на захист росіян, на марші також лунали заклики до розправи з кавказцями.

Вперше за кілька років проведення "Руських маршів" в демонстрації взяли участь крайні ліві - колишні члени забороненої Націонал-більшовицької партії Едуарда Лімонова, які вийшли під антикапіталістичними гаслами "Відібрати й поділити". Сам Лімонов у демонстрації участі не брав.

Позиція Навального

Під час маршу поліція затримала близько 30 людей. За повідомленням московської поліції, їх затримали за "використання масок, дрібні порушення громадського порядку, вигуки нацистських гасел і використання забороненої символіки" .

Опозиціонер Олексій Навальний цього року відмовився від участі в марші. Він пояснив, що відчуває великий тягар відповідальності після виборів мера Москви, на яких він посів друге місце.

Тим не менше, він підтримав акцію, заявивши, що на марш потрібно ходити, аби націоналізм у Росії став цивілізованою політичною силою.

Позиція опозиціонера стала приводом для бурхливої дискусії в блогах. Письменник Борис Акунін написав, що підтримка Навальним "Руського маршу" показує , що він ще "не доріс" до рівня загальнодержавного політика.