"Батьківщина" хоче розглянути законопроект Лабунської без комітету

Рада Копирайт изображения UNIAN
Image caption Опозиція наполягає на тому, що законопроект Лабунської можна розглянути і без рішення комітету

Фракція "Батьківщина" у своїй заяві, розміщеній на сайті, пропонує розглянути законопроект Анжеліки Лабунської про лікування засуджених без рішення профільного комітету.

У понеділок засідання комітету з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності Верховної Ради не відбулося через відсутність кворуму.

Законопроект Лабунської, підтриманий раніше місією Європарламенту, передбачає можливість лікування ув'язненої екс-глави уряду Юлії Тимошенко за кордоном.

У Партії регіонів критично оцінюють законопроект, твердячи, що він потребує доопрацювання.

Опозиція та влада звинувачують одна одну у спробах зірвати підписання Угоди про асоціацію з ЄС у Вільнюсі.

Процедура ad hoc

Як сказано в заяві "Батьківщини", ця політична сила наполягає на розгляді законопроекту пані Лабунської "і без висновків профільного комітету за процедурою "аd hoc", яка передбачена регламентом Верховної Ради України".

"Розгляд даного законопроекту комітетом Верховної Ради з наступним ухваленням його у сесійній залі вмикає зелене світло на шляху України до підписання угоди з ЄС про асоціацію на Вільнюському саміті", - йдеться в заяві.

"Батьківщина" у заяві твердить, що представники провладної більшості проігнорували засідання профільного комітету, "у зв’язку з чим для роботи комітету не вистачило кворуму".

Натомість представники Партії регіонів, які входять до комітету, ще раніше заявили, що не були проінформовані про його засідання, а тому і не прийшли.

"Голова комітету має за чотири дні попередити про це кожного члена комітету. Цього не зробили, і тому окремі депутати не приїхали до Києва", - цитує офіційний сайт ПР депутата парламенту Володимира Олійника.

Крім того, Партія регіонів звинуватила опозицію у спробах зірвати саміт "Східного партнерства" через її "ультимативну позицію щодо Тимошенко".

"Ми не можемо сьогодні дозволити собі пробачити Тимошенко борги перед Україною і не боротися за повернення незаконно отриманих нею коштів, які зберігаються за кордоном. Повернення незаконних корупційних доходів Тимошенко та Лазаренко до бюджету України відповідає національним інтересам нашої країни", - цитує сайт ПР іншого члена фракції Вадима Колесніченка, який апелює до порушення нової справи проти Юлії Тимошенко, про яку оголосили 4 листопада.

Захист екс-глави уряду, своєю чергою, заявив, що "нова справа проти екс-прем’єра Юлії Тимошенко про начебто розкрадання $200 мільйонів за участі Міністерства доходів і зборів та юридичної компанії Lawrence Graham" не має судових перспектив.

"Те, що залишилось"

У понеділок державний секретар США Джон Керрі передав президенту України Віктору Януковичу спеціального листа, його до Києва привезла заступник держсекретаря Сполучених Штатів Вікторія Нуланд.

"Ми провели довгу, але плідну розмову. Протягом зустрічі президент чітко дав зрозуміти, що зробив вибір на користь Європи", - заявила Вікторія Нуланд після зустрічі з паном Януковичем у Києві в понеділок, 4 листопада.

За її словами, під час розмови йшлося про виконання Україною критеріїв підписання Угоди про асоціацію із ЄС. Пані Нуланд жодним словом не згадала про ув'язнену екс-главу уряду Юлію Тимошенко, але сказала, що держсекретар США закликає Україну "зробити те, що залишилося, аби успішно завершити подорож до Вільнюса".

На саміті "Східного партнерства", який відбудеться у Вільнюсі наприкінці листопада, Україна сподівається підписати Угоду про асоціацію з ЄС.

Для цього Київ має виконати низку умов, серед яких і вирішення питання Юлії Тимошенко, яке стало найгострішим.