Німеччина викликала посла Британії через шпигунський скандал

посольство Копирайт изображения
Image caption Підозру викликала конструкція на даху посольства

Німецький міністр закордонних справ викликав посла Великої Британії у Берліні через звинувачення у шпигунстві.

Британська газета Independent написала, що британське посольство у Берліні може мати на своїй території "надсекретний пункт прослуховування".

Видання цитує секретні документи Агентства національної безпеки США (АНБ), в яких сказано, що Британія може використовувати високотехнологічне обладнання, встановлене на даху посольства.

Берлін заявляє, що будь яка діяльність такого типу буде суперечити міжнародному праву.

Речник британського прем'єра Девіда Кемерона сказав, що глава уряду не обговорював ці звинувачення з канцлером Німеччини Ангелою Меркель і що таких переговорів немає у планах, але назвав відносини між двома країнами прекрасними.

Він також відмовився коментувати питання безпеки, але заявив, що британські розвідувальні служби працюють чітко в правових рамках.

Речник міністерства закордонних справ Німеччини сказав, що глава відомства Гідо Вестервелле викликав посла Британії Саймона Макдональда для того, щоби обговорити останні повідомлення британських ЗМІ.

Стаття в Independent побудована на інформації з документів, наданих колишнім працівником американських сил безпеки Едвардом Сноуденом.

У них йдеться про те, що Британія має станцію для підслуховування, яка розташована біля парламенту Німеччини та офісу Ангели Меркель.

Матеріал містить також фото, зроблені з повітря, де видно білу, схожу на намет, конструкцію на посольстві Британії. Газета твердить, що вона розташована там з 2000 року, коли відкрилося посольство у цій будівлі.

Ця інформація з'явилася на тлі нещодавніх заяв про те, що США з 2002 року прослуховували мобільні дзвінки канцлера Німеччини.

Ця новина викликала дипломатичну кризу у відносинах двох держав.