Комітет Ради не прийняв жоден законопроект щодо Тимошенко

Тимошенко Копирайт изображения AFP
Image caption 14 листопада місія Кокса-Квасневського обіцяє остаточний звіт щодо питання Тимошенко

Профільний комітет Верховної Ради відправив на доопрацювання всі чотири законопроекти, які могли б вирішити питання з Юлією Тимошенко.

Комітет з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності створив робочу групу, яка має узгодити компромісний варіант законопроекту, повідомляє з парламенту кореспондент ВВС Україна.

До цієї робочої групи мають увійти всі члени комітету, автори законопроектів стосовно "питання Тимошенко" та інші охочі депутати. Очолить її представник Партії регіонів Геннадій Васильєв.

9 з 17 членів комітету - представники Партії регіонів.

Опозиція наполягала, щоб комітет ухвалив за основу законопроект Анжеліки Лабунської, який підтримала місія Кокса-Квасневського.

Наприкінці жовтня спостерігачі від Європейського парламенту Олександр Квасневський та Пет Кокс назвали законопроект позафракційного депутата Лабунської "найкращою основою" для того, аби знайти необхідний консенсус у справі пані Тимошенко.

Вирішення питання ув'язненої екс-прем'єра є необхідною умовою для підписання угоди про асоціацію з ЄС наприкінці листопада на саміті "Східного партнерства" у Вільнюсі.

"Зміна вектора"

На запитання журналістів, чому Партія регіонів не підтримала жоден законопроект, лідер фракції "Батьківщина" Арсеній Яценюк сказав: "Зрозуміло чому, немає політичного рішення Януковича. Зараз іде відтягування часу".

Опозиція пропонувала ухвалити законопроект пані Лабунської пакетом разом з законопроектами влади про прокуратуру та зміни до виборчого законодавства.

Ці три питання - ключові позиції списку Фюле, на вирішенні яких наголошує ЄС для підписання угоди про асоціацію.

"Відсутність цих законів - це зрив саміту у Вільнюсі", - сказав пан Яценюк.

Лідер "Свободи" Олег Тягнибок припустив, що "є рішення теперішньої влади змінити вектор стосунків з Європою... Щось Путін та пообіцяв Януковичу в Сочі".

Представники Партії регіонів мали зауваження до всіх законопроектів, що їх розглядав комітет, водночас заявляючи, що час на створення компромісного законопроекту ще є.

Експерти кажуть, що останнім днем, коли парламент може ухвалити законопроект, котрий дозволить Тимошенко виїхати на лікування до Німеччини перед 18 листопада, є четвер, 7 листопада.

На засіданні комітету, окрім лідерів усіх опозиційних фракцій парламенту, були також представники посольства Польщі в Україні та Європарламенту.

Засідання комітету тривало понад 3,5 години.

У понеділок комітет, котрий є профільним щодо розгляду законопроектів з "питання Тимошенко" не зміг провести своє засідання через відсутність кворуму: на нього не явились представники Партії регіонів та Комуністичної партії.