Арафата могли отруїти полонієм - звіт

Ясір Арафат Копирайт изображения n

Палестинського лідера Ясіра Арафата могли отруїти полонієм, сказано у звіті швейцарських науковців, текст якого отримала "Аль-Джазіра".

Згідно з історією хвороби пана Арафата, він помер у 2004 році через інсульт, спричинений захворюванням крові.

Але минулого року його тіло ексгумували через численні твердження про те, що його вбили.

У звіті швейцарських патологоанатомів сказано, що в його тілі виявили дуже високу активність полонію, що до певної міри свідчить на користь теорії про отруєння.

Чимало палестинців і зараз переконані, що за отруєнням політика стояв Ізраїль. Серед інших чуток - те, що він хворів на рак, або в нього був СНІД. Ізраїль послідовно відкидає будь-яку причетність до смерті Ясіра Арафата.

Речник ізраїльського міністерства закордонних справ сказав, що у звіті швейцарських науковців "більше мильної опери, аніж науки".

Проблеми зі зразками

Автори звіту, вчені з швейцарської Лозанни, детально вивчили історію хвороби Ясіра Арафата, зразки з його тіла та речі, якими він користувався у 2004 році у паризькому шпиталі.

Серед досліджених біологічних матеріалів: частинки його кісток та зразки ґрунту, який був навколо його тіла.

У своєму висновку науковці твердять, що не можуть дійти більш чіткого висновку, тому що з його смерті пройшло багато часу, а їхні зразки для дослідження були обмеженими.

Полоній-210, про який можливо йдеться у випадку Ясіра Арафата, є надзвичайно радіоактивною речовиною. У природних умовах у низьких дозах він є у їжі та в людському тілі, але у великих кількостях він - смертельний.

"Сліди злочину"

Вдова Ясіра Арафата, Суха, заявила, що висновки експертів виявили сліди "справжнього злочину, політичного вбивства".

Агенція Reuters повідомляє, що вона не назвала жодного імені підозрюваного, але сказала, що її чоловік упродовж свого життя мав багато ворогів.

Ясір Арафат 35 років очолював Організацію визволення Палестини та став першим президентом Палестинської Автономії у 1996 році.

Франція розпочала розслідування смерті Ясіра Арафата торік після того, як на його особистих речах виявили сліди полонію.

Пан Арафат захворів, перебуваючи у Рамаллі, через два тижні його доправили до шпиталю в Парижі, де він і помер.