Вчені підтвердили наявність полонію в останках Арафата

Ясір Арафат
Image caption Вміст полонію в останках Арафата перевищував норму у 18 разів

Швейцарські експерти підтвердили, що виявили значний вміст полонію в зразках, взятих після ексгумації покійного палестинського лідера Ясіра Арафата.

Однак вони заявили, що не можуть з упевненістю стверджувати, що саме полоній був причиною його смерті в 2004 році.

У доповіді патологоанатомів сказано, що в останках Арафата концентрація полонію у 18 разів перевищує норму.

Однак швейцарські вчені підтвердили, що симптоми, від яких страждав Арафат перед своєю смертю, не суперечать картині отруєння полонієм.

Крім того, вони виявили сліди радіоактивності на його одязі і особистих речах, а також у пробах, узятих з його останків.

Ці дані знову ж таки не суперечать гіпотезі про отруєння полонієм. Проте вчені виявилися не в змозі виключити той факт, що він міг померти від інших причин.

Вдова Арафата Суха сказала ВВС, що вона переконана в тому, що результати експертизи доводять факт убивства її чоловіка.

Вона заявила, що нікого прямо не звинувачує в його вбивстві, хоча за життя в Арафата, за її словами, було багато ворогів.

Доповідь швейцарських патологоанатомів була опублікована в середу телевізійним каналом "Аль-Джазіра".

Професор Франсуа Бошуд заявив на прес-конференції в четвер: "Чи можемо ми виключити, що полоній став причиною смерті? Відповідь явно негативна. Чи був полоній безумовною причиною смерті? Відповідь негативна, ми не можемо стверджувати категорично, що він був причиною отруєння".

Офіційна історія хвороби Арафата свідчить, що він помер у 2004 році від інсульту, викликаного захворюванням крові.

Торік його останки були ексгумовані на тлі поширення припущень про його вбивство.

Паралельне розслідування проводять французькі та російські експерти; за словами одного з російських фахівців, жодних слідів полонію в досліджених останках не виявлено.

Багато палестинців переконані в тому, що Арафата отруїли ізраїльські агенти. Висувалися також припущення, що він помер від раку або від СНІДу.

Ізраїль завжди заперечував причетність до смерті палестинського лідера.

Речник ізраїльського міністерства закордонних справ сказав, що у звіті швейцарських науковців "більше мильної опери, аніж науки".

Проблеми зі зразками

Автори звіту, вчені з Лозанни, детально вивчили історію хвороби Ясіра Арафата, зразки з його тіла та речі, якими він користувався у 2004 році у паризькому шпиталі.

Серед досліджених біологічних матеріалів: частинки його кісток та зразки ґрунту, який був навколо його тіла.

У своєму висновку науковці твердять, що не можуть дійти більш чіткішого висновку, тому що від часу смерті пройшло багато часу, а їхні зразки для дослідження були обмеженими.

Полоній-210, про який можливо йдеться у випадку Ясіра Арафата, є надзвичайно радіоактивною речовиною. У природних умовах у низьких дозах він є у їжі та в людському тілі, але у великих кількостях він - смертельний.

Ясір Арафат 35 років очолював Організацію визволення Палестини та у 1996 році став першим президентом Палестинської Автономії.

Франція розпочала розслідування смерті Ясіра Арафата торік після того, як на його особистих речах виявили сліди полонію.

Пан Арафат захворів, перебуваючи у Рамаллі, через два тижні його доправили до шпиталю в Парижі, де він і помер.

Новини на цю ж тему