Рада розгляне проекти щодо Тимошенко на вечірньому засіданні

Опозиція зібрала під парламентом кілька тисяч своїх прихильників Копирайт изображения AFP

Спікер Верховної Ради Володимир Рибак запропонував включити до порядку денного законопроект про прокуратуру та відкласти роботу до 16:00, а після перерви почати розгляд "євроінтеграційного пакету": чотирьох законів про лікування Тимошенко, проектів про прокуратуру та про зміни до виборчого законодавства.

Як повідомляє кореспондент ВВС Україна, за таке рішення проголосували 383 депутати.

Раніше лідер фракції "Батьківщина" Арсеній Яценюк озвучив пропозицію опозиції до Партії Регіонів про те, аби розглянути законопроект щодо лікування Юлії Тимошенко авторства Анжеліки Лабунської в пакеті зі змінами до виборчого законодавства та проектом закону про прокуратуру.

Як заявив представник президента у Верховній Раді Юрій Мірошниченко, лідери фракцій "дуже відповідально підійшли до вирішення цієї ситуації (щодо вирішення питання Юлії Тимошенко - Ред.), адже сьогодні дуже важливий день для України".

З самого ранку представники опозиційних сил влаштували мітинг під Верховною Радою під гаслами європейської інтеграції України.

ПР - проти

У четвер зранку заступник глави фракції Партії регіонів Михайло Чечетов заявив, що представники його фракції не мають наміру підтримувати жоден з чотирьох проектів щодо вирішення питання екс-прем'єра Юлії Тимошенко, а натомість пропонують створити комісію для напрацювання спільного проекту закону.

Як повідомляє кореспондент ВВС Україна, пан Чечетов спрогнозував, що такий законопроект міг би бути ухвалений парламентом вже через тиждень, тобто після 18 листопада.

Опозиція назвала неприйнятними такі пропозиції Партії регіонів.

"Пропозиція створити робочу групу і голосувати за закон щодо Тимошенко через два тижні є неприйнятною, адже це голосування відбудеться після 18 листопада, коли рада міністрів (закордонних справ - Ред.) ЄС буде ухвалювати рішення щодо підписання угоди з Україною", - заявив ВВС Україна заступник голови фракції "Батьківщина" Сергій Соболєв.

Опозиційний протест

У четвер зранку опозиційні партії привели під стіни парламенту кілька тисяч своїх прихильників.

Колона під прапорами партій УДАР, "Свобода" і "Батьківщині" пройшла від Європейської площі по вулиці Грушевського і перекрила рух транспорту навпроти Верховної Ради.

Демонстранти тримають плакати "Україна - це Європа", "Юлі - волю", "Геть московських окупантів".

Копирайт изображения bbc

Депутати від опозиційної фракції "Батьківщина" влаштували флешмоб перед входом до Верховної Ради. Кожен з учасників тримав у руках одну велику букву, які разом утворили словосполучення "Юлі - волю!".

Напередодні профільний комітет Верховної Ради відправив на доопрацювання всі чотири законопроекти, які могли б вирішити питання з ув'язненою екс-прем'єр-міністром Юлією Тимошенко.

Представники Партії регіонів мали зауваження до всіх законопроектів, що їх розглядав комітет, водночас заявляючи, що час на створення компромісного законопроекту ще є.

Експерти кажуть, що останнім днем, коли парламент може ухвалити законопроект, котрий дозволить Юлії Тимошенко виїхати на лікування до Німеччини перед 18 листопада, є четвер, 7 листопада.

18 листопада міністри закордонних справ країн ЄС мають вирішити, чи буде підписана на саміті у Вільнюсі Угода про Асоціацію ЄС та України.

В Україні зараз перебувають представники місії Європарламенту Пет Кокс та Олександр Квасневський. Щоразу під час приїзду місії пан Кокс і пан Квасневський зустрічаються з президентом України Віктором Януковичем та ув'язненою екс-прем'єром Юлією Тимошенко.

За очікуваннями, 14 листопада місія Кокса-Квасневського оприлюднить остаточний висновок своєї роботи, а 18 листопада на основі цього звіту Рада міністрів закордонних справ ЄС ухвалюватиме рішення щодо можливості підписання Угоди про асоціацію з Україною.