СБУ відповіла щодо російських ультраправих у Криму

Крим, російський прапор
Image caption У "Свободі" кажуть, що серед проросійських сил Криму є і неонацисти

До кримського представництва ультраправої російської організації "Руська національна єдність" (РНЄ) входять троє постійних членів та шестеро осіб, які поділяють її погляди, заявляють у СБУ.

Про це йдеться у відповіді голови СБУ Олександра Якименка на звернення депутата Верховної Ради Едуарда Леонова ("Свобода"), який вимагав перевірити та припинити діяльність РНЄ у автономії.

У липні у своєму липневому зверненні до правоохоронних органів депутат, котрий є головою кримських "свободівців", зазначав, що представники РНЄ "регулярно проводять бойові навчання та викладають в інтернет-мережі світлини з бойових тренувань".

"У Криму діє щонайменше два відділення неонацистів – у Керчі та Севастополі", - йшлося у зверненні.

Голова СБУ підтвердив, що активісти організації "періодично беруть участь у так званих військово-патріотичних іграх", однак зауважив, що "даних, які б вказували б на можливу підготовку представниками вказаної структури конкретних злочинів проти основ національної безпеки, не виявлено".

Водночас, додав Олександр Якименко, СБУ регулярно проводить заходи, спрямовані на запобігання сепаратизму та "інших деструктивних проявів".

Міністр внутрішніх справ України Віталій Захарченко у своїй відповіді на депутатське звернення взагалі заявив, що під час міліцейської перевірки відомості про діяльність РНЄ у Криму "не підтвердилися".

РНЄ – російська ультраправа організація, що виникла у 1990 році і розкололася на два табори у 2000 році.

У Росії низку активістів цієї структури, діяльність якої заборонена у багатьох суб’єктах федерації, засудили до ув’язнення за тяжкі злочини.

Новини на цю ж тему