Вирішення питання Тимошенко відклали до середи

Копирайт изображения AFP
Image caption Опозиційні депутати у п'ятницю прийшли до Ради в футболках "Юлі волю"

Спікер Володимир Рибак заявив, що готовий скликати позачергове засідання Ради 13 листопада.

Провести це засідання вимагає опозиція - щоб встигнути розглянути так звані євроінтеграційні законопроекти до дедлайну, встановленого Євросоюзом.

У четвер посланці Європарламенту Пет Кокс і Олександр Квасневський дали зрозуміти, що 12-13 листопада - останній термін для цього.

У п'ятницю парламент ухвалив у першому читанні два з трьох цих законопроектів - про прокуратуру та зміни до виборчого законодавства.

Але головним каменем спотикання залишається проект про лікування ув'язнених за кордоном, який дасть змогу Юлії Тимошенко виїхати за кордон.

"Все складно"

Законопроект про прокуратуру був представлений у президентській редакції, а авторами проекту змін до виборчого законодавства були троє депутатів від Партії регіонів, проте опозиція підтримала ці документи.

Раніше в "Батьківщині" заявляли, що проголосують за них в обмін на те, що Партія регіонів підтримає проект про лікування Тимошенко.

Однак у владі кажуть, що наявні в парламенті проекти про лікування в'язнів їх не влаштовують і вимагають підготовки "якісного документу".

У п'ятницю парламент створив тимчасову робочу групу з доопрацювання законопроекту про лікування засуджених.

Опозиційний політик Анатолій Гриценко у своєму Facebook назвав це "доброю новиною", хоча ще вранці лідер фракції "Батьківщина" Арсеній Яценюк, виступаючи в парламенті, звинуватив владу у зриві євроінтеграції.

Коментуючи переговори між Петом Коксом, Олександром Квасневським, спікером і лідерами фракцій, що відбувалися в Раді в четвер і п'ятницю, він заявив, що влада не йде на компроміс щодо Тимошенко.

"Ми побачили, що в кабінеті спікера продемонстровано сценарій зриву саміту Україна-ЄС. Всі пропозиції опозиції відхилені", - сказав лідер фракції "Батьківщина".

За його словами, якщо Партія регіонів проігнорує позачергове засідання наступного тижня, то "зірве підписання Угоди про асоціацію".

Пет Кокс і Олександр Квасневський вже традиційно відмовилися коментувати результати переговорів з українською стороною.

Одначе вже виходячи з парламенту колишній польський президент сказав журналістам: "Складно, все складно".

Опозиція раніше неодноразово заявляла, що питання Тимошенко - політичне, а не юридичне, і прийняття закону залежить від волі однієї людини - президента Януковича.

Місія Кокса-Квасневського 14 листопада оприлюднить свій звіт щодо вибіркового правосуддя в Україні.

А 18 листопада на основі цього звіту міністри закордонних справ країн ЄС мають вирішити, чи буде підписана на саміті в Вільнюсі Угода про асоціацію.