Власенка звільнили під заставу

Власенко
Image caption Суддя Світлана Волкова понад три години вирішувала долю Сергія Власенка

Суддя Печерського суду Києва Світлана Волкова частково задовольнила клопотання прокуратури про обрання запобіжного заходу захиснику Юлії Тимошенко, якого звинувачують у побитті дружини.

Сергія Власенка звільнили під заставу у розмірі 22 940 гривень, але заборонили залишати Київ без дозволу слідчого.

Втім, суд дозволив йому їздити до Харкова в рамках захисту Юлії Тимошенко - для цього дозвіл не потрібен.

"Я побачив, що за два роки в державі нічого не змінилося: суди так само підконтрольні Януковичу", - прокоментував рішення суду Власенко.

Його підозрюють у тому, що в 2008 році він кількаразово побив свою колишню дружину Наталію Окунську.

До Харкова - можна

Рішення про запобіжний захід ухвалювали безпрецедентно довго, повідомляє кореспондент BBC із приміщення суду: суддя провела у нарадчій кімнаті майже чотири години.

У суді були присутні чимало депутатів, адже опозиція вбачає у переслідуванні захисника Тимошенко політичні мотиви.

Хоча прокурор, виступивши після засідання суду, рішуче це спростував - мовляв, ідеться тільки про побутовий злочин.

Тепер Сергій Власенко повинен двічі на тиждень прибувати до слідчого: в понеділок і четвер, повідомляти йому про зміну місця роботи і проживання, а також здати паспорти, які дозволяють виїхати за межі України.

Суд відзначив, що без таких заходів підозрюваний може тиснути на свідків і переховуватись.

Обмеження діятимуть два місяці.

На думку Сергія Власенка, суд не мав підстав для обрання такого запобіжного заходу.

"Вибудувана ситема правосуддя Януковича-Портнова працює, - сказав підозрюваний журналістам, вийшовши з зали засідань. - Суддя Волкова повністю стала на бік прокурорів і майже слово в слово переписала у вироку їхнє клопотання".

Водночас він відзначив, що буде і далі двічі на тиждень їздити до Юлії Тимошенко, як робить це вже тривалий час.

Одразу після засідання суду пан Власенко поїхав до Головного слідчого управління Генеральної прокуратури.

Удар по євроінтеграції

Підозру про скоєння злочину захиснику Тимошенко вручили за кілька днів до того, коли парламент ще може врегулювати "питання Тимошенко".

Її подальше перебування за ґратами залишається головною перешкодою для підписання на Вільнюському саміті Угоди про асоціацію між Україною і ЄС.

Минулого тижня посланці Європарламенту Олександр Квасневський і Пет Кокс сказали, що закон щодо лікування ув'язнених за кордоном має бути ухвалений до середи, 13 листопада.

Юлія Тимошенко закликала європейських лідерів, українське суспільство та опозицію за будь-яких обставин домагатися підписання угоди про асоціацію.

Про це йдеться у її заяві, яку оприлюднила у вівторок донька екс-прем'єра Євгенія.

"Янукович останні тижні вже насмерть забиває ногами Угоду про асоціацію. Порушення абсурдних кримінальних справ проти мого захисника Сергія Власенка зроблене сплановано та холоднокровно - як останній удар у серце українських надій на підписання Угоди", - йдеться в заяві.

Ваш пристрій не підтримує відтворення мультимедійних файлів

Юлія Тимошенко закликає не допустити, аби "кулуарні змови та особисті фобії Януковича остаточно знищили європейський шлях України".

"Я звертаюся до всіх, хто має вплив на хід цих історичних подій з проханням захистити 46 мільйонів від падіння в сутнікову зону свавілля та безкарності диктатури", - сказано в заяві Юлії Тимошенко.