Місію Кокса-Квасневського продовжили до саміту у Вільнюсі

Олександр Квасневський і Пет Кокс

Спостережна місія Європейського парламенту у складі екс-президента Польщі Олександра Квасневського і екс-президента Європарламенту Пета Кокса продовжена до Вільнюського саміту.

Як повідомляє кореспондент ВВС Україна Сергій Воропаєв, таке рішення було ухвалене на конференції президентів Європарламенту в середу ввечері у Брюсселі.

Як повідомив президент Європарламенту Мартін Шульц на прес-конференції за підсумками засідання, керівники місії представили тимчасову доповідь щодо своєї діяльності в Україні.

"Конференція схвалила одностайно продовжити мандат, передусім до останніх хвилин початку Вільнюського саміту, аби спробувати знайти рішення", - сказав пан Шульц.

Він також зазначив, що хоча місії поки що й не вдалося вирішити питання Юлії Тимошенко, однак в багатьох інших справах вони досягли прогресу.

Новий візит в Україну

Мартін Шульц наголосив, що вперше Європарламент як європейська інституція діяв з метою розв'язання складних проблем в третій країні, і ця діяльність в цілому виявилася успішною.

У свою чергу Пет Кокс зазначив, що місія все ще має певні сподівання на те, що наступного тижня український парламент зможе схвалити закон про лікування ув'язнених за кордоном, а також у другому читанні закони про прокуратуру та про вибори.

Він додав, що наступного тижня місія перебуватиме в Україні.

"Ми повернемося не для втручання, а ля останніх порад які ми тільки можемо зробити", - сказав Пет Кокс.

Олександр Кваснєвський наголосив, що найскладнішим питанням залишається питання Юлії Тимошенко. При цьому, він висловив обережний прогноз щодо можливості підписання угоди про асоціацію між Україною та ЄС на Вільнюському саміті “Східного партнерства”.

"Які шанси на пошук рішення? Я би все ще сказав 50 на 50", - сказав він.

Раніше у середу, перебуваючи в Україні, представники місії назвали 19 листопада останнім днем ухвалення євроінтеграційних законів. Про це вони повідомили у Верховній Раді після закриття позачергового засідання парламенту, яке виявилося безрезультатним.

Саміт Східного партнерства, на якому може бути підписана Угода про асоціацію між Україною та ЄС, відбудеться 28-29 листопада у Вільнюсі.

Новини на цю ж тему