Верховна Рада закрилась, не голосувавши

рибак Копирайт изображения UNIAN
Image caption Володимир Рибак переніс засідання Ради на 19 листопада

Спікер Верховної Ради Володимир Рибак закрив позачергове засідання, перед цим заявивши, що всі три питання, які винесені на розгляд, не готові. Наступне засідання парламенту відбудеться у вівторок, 19 листопада, о 10:00.

Про це спікер заявив після виступів лідерів фракцій та голови робочої групи Геннадія Васильєва, який констатував, що група не змогла виробити єдиний проект закону щодо лікування ув'язених за кордоном.

Опозиція зустріла закриття пленарного засідання вигуками "Ганьба".

Володимир Рибак пояснив своє рішення тим, що всі три проекти, які Рада планувала розглянути у середу, не готові.

"Проект закону щодо можливості лікування за кордоном осіб, засуджених до позбавлення волі, на жаль, тимчасовою робочою групою до розгляду ВР не підготований. А комітет разом з керівником комітету прийняв рішення, що всі законопроекти, які стосуються лікування, направити на доопрацювання на базі робочої групи", - заявив Рибак.

Щодо двох інших законопроектів – про прокуратуру і виборче законодавство - то до 15 листопада депутати можуть вносити до нього поправки.

"Тому, у будь-якому разі, сьогодні їх розглядати не можна", - додав пан Рибак.

На засіданні Верховної Ради були присутні керівники моніторингової місії Європарламенту Олександр Квасневський та Пет Кокс.

Сьогодні ввечері місія Кокса-Квасневського в Брюсселі звітуватиме перед керівництвом ЄС щодо виконання Україною умови про припинення вибіркового правосуддя в Україні.

Очікується, що без ухвалення у середу рішення про лікування екс-прем’єра Юлії Тимошенко за кордоном підписання Угоди про Асоціацію з ЄС на саміті у Вільнюсі 29 листопада буде поставлене під сумнів.

Невдалі спроби

Копирайт изображения AFP
Image caption Якщо депутати у середу не ухвалять закону про звільнення Тимошенко, Угода про асоціацію з ЄС буде під загрозою

Тимчасова робоча група парламенту з напрацювання проекту закону про лікування ув’язнених за кордоном у середу не змогла узгодити один законопроект про лікування Юлії Тимошенко.

Лідер фракції "Батьківщина" Арсеній Яценюк заявив, що опозиція готова на будь-які компроміси.

"Ми напрацювали ще один законопроект, який є прийнятним з усіх точок зору..., але й цей проект є неприйнятним для наших політичних опонентів", - сказав пан Яценюк.

Лідер партії УДАР Віталій Кличко, виступаючи у Раді, додав, що сьогоднішня влада не бажає підписувати угоду про асоціацію з Євросоюзом. "Якщо влада не зможе підписати угоду про асоціацію, це зробить новий президент", - сказав Кличко.

Лідер ВО "Свобода" порівняв євроінтеграцію з футбольною грою у Лізі чемпіонів. "Українці європейська нація. Йдучи в Європу – ми повертаємося додому. Не ставайте тими колодами у нас на шляху", - сказав Тягнибок.

Водночас лідер фракції Партії регіонів Олександр Єфремов запідозрив опозицію у небажанні вирішувати "питання Тимошенко".

"У нас міцнішають підозри, що ви розігруєте спектакль для виборців, а самі бачите себе вже кандидатами в президенти і не бажаєте вирішувати питання Тимошенко", - сказав Єфремов.

За його словами, Партія регіонів готова розглядати законопроект про лікування засуджених у варіанті, який напрацює робоча група. "Якшо ви включаєтесь в цю роботу, то шлях до Європи нам відкритий", - додав він.

Законопроект про лікування ув'язнених за кордоном пропонує доповнити Кримінальний кодекс статтею, за якою ув'язненого можуть звільнити від покарання, якщо його хвороба несумісна з режимом відбування покарання, якщо вона становить небезпеку для його життя чи загрожує тяжкими наслідками для здоров'я, і якщо лікування хвороби можна провести в закордонній медустанові.

При цьому час лікування особи зараховується у строк невідбутої частини покарання, при цьому один день лікування відповідає одному дню позбавлення волі.

Парламент створив робочу групу з доопрацювання законопроекту про лікування засуджених 8 листопада.

Вона мала вирішити питання виїзду на лікування за кордон Юлії Тимошенко, яке називають одним з ключових для підписання Угоди про Асоціацію між Україною та ЄС.