ФСВП: Толоконникової немає у колоніях Красноярського краю

Надія Толоконникова Копирайт изображения Reuters
Image caption Починаючи з 21 жовтня, місце перебування Толоконникової не вдається встановити

Засудженої учасниці російської панк-групи Pussy Riot Надії Толоконникової немає у жодній з виправних установ Красноярського краю, заявив ВВС офіційний представник Федеральної служби виконання покарань Євген Бєльський.

Чи може пані Толоконникова перебуває у медчастині однієї з колоній краю, у ФСВП відмовилися відповідати, пославшись на закон про персональні дані.

Раніше про те, що засуджену доправили до Красноярського краю і помістили до медичної частини колонії, агентству "Інтерфакс" повідомив уповноважений з прав людини у Росії Володимир Лукін.

"Як мені сказали, за власним проханням вона перебуває у медичній частині", - сказав пан Лукін з посиланням на інформацію, отриману від Федеральної служби виконання покарань та міністерства юстиції Росії.

"Наші джерела у ФСВП підтверджують, що Надію доправили до Красноярського краю", - сказав агентству РАПСІ чоловік учасниці Pussy Riot Петро Верзилов, додавши при цьому, що наразі незрозуміло, у якій саме колонії перебуває його дружина.

Про місцеперебування Надії Толоконникової, засудженої за акцію у московському храмі Христа Спасителя, нічого не було відомо відтоді, як 21 жовтня вона покинула колонію у Мордовії.

Голодування

Наприкінці вересня Надія Толоконникова оголосила голодування на знак протесту проти "рабських умов" праці і життя ув'язнених у мордовській колонії, і надіслала заяву до російського слідчого комітету, в якій повідомила, що керівництво колонії усно погрожувало вбити її.

Після публікації відкритого листа Надії Толоконникової, її перевели до одиночної камери у штрафному ізоляторі. Як тоді пояснило керівництво колонії, це зробили задля безпеки самої ув'язненої.

1 жовтня засуджена припинила голодування після обіцянки ФСВП перевести її в іншу колонію, але 18 жовтня відновила голодування.

21 жовтня у ФСВП заявили про переведення Толоконникової в іншу колонію, зазначивши, що про її місцеперебування повідомлять одному з її родичів після прибуття дівчини в нову колонію протягом 10 днів.

Надію Толоконникову заарештували у березні 2012 за так званий панк-молебень "Богородице, Путіна прожени" у московському храмі Христа Спасителя.

У серпні 2012 року її разом з Марією Альохіною і Катериною Самуцевич визнали винною в хуліганстві і засудили до двох років колонії. Після апеляції термін Катерині Самуцевич замінили на умовний.

У квітні 2013 року суд у Мордовії відмовив Надії Толоконниковій в умовно-достроковому звільненні, пославшись на два дисциплінарні стягнення, накладені на неї адміністрацією колонії.