Преса: угоду підпишуть в будь-якому випадку

Копирайт изображения president.gov.ua
Image caption На думку експертів, Янукович блефує і хоче виторгувати для себе якнайбільше

Про геополітичні ігри України, використання дітей на мітингах, тарифи на транспорт та долю Чорнобильської зони - в огляді української преси від 14 листопада:

Небезпечна гра

Нездатність парламенту дійти згоди щодо євроінтеграційних законів вчора змусила українську пресу говорити про погіршення перспектив підписання угоди про асоціацію з ЄС, хоча надія все ще є.

"Цими днями, коли вирішується доля підписання угоди щодо асоціації з Євросоюзом, ми опинилися в ситуації, коли українські політики більше говорять не про виконання останніх вимог ЄС, а хто більше винний у можливому негативному результаті у Вільнюсі", - пише "День". На думку видання, довколо Вільнюського самміту йде серйозна геополітична гра, і якщо відбудеться зрив, "будуть винуватими всі - українська влада, опозиція, європейська сторона. Але, на жаль, програє країна."

Джерела "України молодої" в адміністрації президента стверджують, що президент Янукович таки не відмовився від асоціації з ЄС остаточно, а "продовжує блеф та ризиковану гру до крайньої межі, щоб витягти якнайбільше вигод для себе і з Брюсселя, і з Москви".

На думку позаштатного радника президента Януковича Дмитра Видріна, якою він поділився із "Сегодня": "Європа в Україні зацікавлена більше, ніж ми в ній. Інколи складається таке враження, що нас просто вирішили повиховувати. Угоду підпишуть в будь-якому випадку - на це є політична воля європейських депутатів та бюрократів".

Масовка чи урок?

У Луганську на Партію регіонів подали позов через неправомірне використання дітей на мітингах, повідомляє "Україна молода" і додає, що справа може дійти до Європейського суду з прав людини.

Позивач - Костянтин Реуцький, голова правління правозахисного центру "Поступ" - стверджує, що 3 вересня дітей масово і незаконно зняли з уроків, "щоб вони стали масовкою в заході, проведеному для підвищення рейтингу Партії регіонів".

Луганський осередок "регіоналів", в свою чергу, відкидає звинувачення і аргументує, що акція, до якої залучили школярів і студентів, була "відкритим уроком мужності, на якому йшлося про подвиг героїв Другої Світової війни".

В Український Гельсінській спілці з прав людини вважають, що ця справа унікальна як для України, так і для ЄС, і вірять в її перспективність, оскільки батько-заявник має "серйозну доказову базу".

Зелені та дорожчі

Київська міськадміністрація оприлюднила проект розпорядження про підвищення тарифів на проїзд у всіх видах комунального транспорту з 1,5 грн. для наземного транспорту і 2 грн. для метро до 3 грн., пише "Коммерсантъ Украина".

За словами директора департаменту транспортної інфраструктури КМДА Євгена Водовозова, вирішення процедурних питань може затягнутися до "старого Нового року".

У Київському метрополітені повідомили, що у разі затвердження нових тарифів в метро будуть використовуватися жетони зеленого кольору, а сині будуть вилучені. Пасажирам буде надано час на обмін старих жетонів, але з доплатою з урахуванням нового тарифу.

На сафарі до Чорнобиля

Про нове життя для зони відчуження Чорнобильської атомної станції пише "Сегодня". Так, до кінця 2014 року Міністерство екології планує створити біосферний заповідник на більшій частині зони, площа якої складає 2,6 тис. кв.м.

За твердженнями вчених, за роки, що минули після аварії і без того досить багата фауна Чорнобильської зони, зокрема косулі, лосі, олені, кабани, борсуки та інші, існувала в умовах сприятливих для розпліднення через відсутність мисливства та браконьєрства. Також сюди можуть бути підселені тварини, яким в інших місцинах загрожувало б зникнення.

З появою біосферного заповідника планується також зробити більш організованим туризм до зони, наприклад, шляхом організації сафарі-турів.

Також, біологи працюють над проектом вирощування в зоні відчуження дерев типу тополі та осики, які стійкі до радіації і могли би використовуватися для виробництва меблів чи паперу.

Огляд підготувала Марія Кондрачук, Служба моніторингу ВВС