Янукович: питання Тимошенко має вирішити парламент

Президент України Віктор Янукович заявив, що жодних "ексклюзивних підходів" у вирішенні питання Юлії Тимошенко не буде, наголосивши, що депутати повинні знайти консенсус щодо законопроекту про лікування екс-прем'єра.
Таку заяву пан Янукович зробив у четвер у Запоріжжі.
"Моя позиція залишається незмінною - всі громадяни України перед законом рівні, верховенство закону і верховенство права насамперед, і це стосується всіх. Жодних ексклюзивних підходів ніхто з громадян України не отримає", - цитує президента агенція "Інтерфакс".
Раніше місія Кокса-Квасневського оприлюднила заяву, в якій знову наголосила, що найшвидшим шляхом вирішення проблеми Юлії Тимошенко є її часткове помилування.
У середу ввечері місія на чолі з Олександром Квасневським і Петом Коксом звітувала на конференції президентів Європарламенту, де було вирішено продовжити роботу місії до Вільнюського саміту.
"Без ухилянь"
У четвер Віктор Янукович нагадав, що у Верховній Раді внесено п'ять законопроектів про можливість лікування ув'язнених за кордоном, і депутати повинні спільно розробити законодавчу ініціативу, яка б не лише вирішувала "питання Тимошенко", а й могла бути застосовна до інших ув'язнених, які потребують лікуванні за кордоном.
Президент пообіцяв, що підпише узгоджений закон, якщо його ухвалить парламент. Але наголосив, що в такому законі не повинно міститися технологій ухиляння від кримінальної відповідальності.
"Якщо це не буде технологією ухиляння від кримінальної відповідальності, я думаю, такий закон приймуть, і він буде стосуватися не тільки Тимошенко, а всіх громадян. Така позиція народних депутатів, з якими я провів багато різних консультацій", - заявив президент.
Відсутність довіри
В оприлюдненій після конференції президентів Європарламенту заяві, Пет Кокс і Олександр Квасневський підбили попередні підсумки роботи в Україні і констатували, що за попередні кілька тижнів в українському парламенті було зареєстровано кілька проектів законів щодо лікування за кордоном, але жоден з них не отримав підтримки як влади, так і опозиції.
"До сьогодні жодного проекту закону щодо лікування за кордоном не було запропоновано Партією регіонів, яка сама відкинула всі існуючі проекти", - звертає особливо увагу місія Кокса-Квасневського.
Представники Європарламенту вкотре констатували відсутність взаємної довіри між провладними та опозиційним партіями у Верховній Раді, що може призвести до провалу перемовин щодо компромісного рішення.
Саміт Східного партнерства, на якому Україна сподівається підписати Угоду про Асоціацію з ЄС, відбудеться у Вільнюсі 28-29 листопада.