Янукович: питання Тимошенко має вирішити парламент

Віктор Янукович Копирайт изображения UNIAN
Image caption Віктор Янукович знову пообіцяв підписати закон щодо лікування за кордоном, якщо його ухвалить Рада

Президент України Віктор Янукович заявив, що жодних "ексклюзивних підходів" у вирішенні питання Юлії Тимошенко не буде, наголосивши, що депутати повинні знайти консенсус щодо законопроекту про лікування екс-прем'єра.

Таку заяву пан Янукович зробив у четвер у Запоріжжі.

"Моя позиція залишається незмінною - всі громадяни України перед законом рівні, верховенство закону і верховенство права насамперед, і це стосується всіх. Жодних ексклюзивних підходів ніхто з громадян України не отримає", - цитує президента агенція "Інтерфакс".

Раніше місія Кокса-Квасневського оприлюднила заяву, в якій знову наголосила, що найшвидшим шляхом вирішення проблеми Юлії Тимошенко є її часткове помилування.

У середу ввечері місія на чолі з Олександром Квасневським і Петом Коксом звітувала на конференції президентів Європарламенту, де було вирішено продовжити роботу місії до Вільнюського саміту.

"Без ухилянь"

У четвер Віктор Янукович нагадав, що у Верховній Раді внесено п'ять законопроектів про можливість лікування ув'язнених за кордоном, і депутати повинні спільно розробити законодавчу ініціативу, яка б не лише вирішувала "питання Тимошенко", а й могла бути застосовна до інших ув'язнених, які потребують лікуванні за кордоном.

Президент пообіцяв, що підпише узгоджений закон, якщо його ухвалить парламент. Але наголосив, що в такому законі не повинно міститися технологій ухиляння від кримінальної відповідальності.

"Якщо це не буде технологією ухиляння від кримінальної відповідальності, я думаю, такий закон приймуть, і він буде стосуватися не тільки Тимошенко, а всіх громадян. Така позиція народних депутатів, з якими я провів багато різних консультацій", - заявив президент.

Відсутність довіри

В оприлюдненій після конференції президентів Європарламенту заяві, Пет Кокс і Олександр Квасневський підбили попередні підсумки роботи в Україні і констатували, що за попередні кілька тижнів в українському парламенті було зареєстровано кілька проектів законів щодо лікування за кордоном, але жоден з них не отримав підтримки як влади, так і опозиції.

"До сьогодні жодного проекту закону щодо лікування за кордоном не було запропоновано Партією регіонів, яка сама відкинула всі існуючі проекти", - звертає особливо увагу місія Кокса-Квасневського.

Представники Європарламенту вкотре констатували відсутність взаємної довіри між провладними та опозиційним партіями у Верховній Раді, що може призвести до провалу перемовин щодо компромісного рішення.

Саміт Східного партнерства, на якому Україна сподівається підписати Угоду про Асоціацію з ЄС, відбудеться у Вільнюсі 28-29 листопада.