Шрі-Ланка відкинула заклик Кемерона розслідувати військові злочини

Девід Кемерон
Image caption Девід Кемерон прибув до Шрі-Ланки на саміт Співдружності націй

Уряд Шрі-Ланки відкинув заклик британського прем'єра Девіда Кемерона здійснити міжнародне розслідування ймовірних порушень прав людини, що відбувалися після громадянської війни в країні.

Пан Кемерон закликав президента Шрі-Ланки Махінду Раджапаксе забезпечити проведення незалежного розслідування, інакше таке розслідування здійснить ООН.

Але міністр Басіл Раджапаксе заявив, що проведення такого розслідування дозволено не буде.

За звинуваченнями, війська країни вдавалися до порушень прав людини проти тамілів з часу закінчення громадянської війни 2009 року.

Уряд країни здійснює власне розслідування, але заперечує, що на останньому етапі війни, коли урядові війська розгромили повстанське угрупування "Тигри звільнення Таміл-Іламу", відбувалися вбивства цивільних.

Президент Раджапаксе заявив, що закінчення війни принесло мир, стабільність і шанс на процвітання Шрі-Ланки.

"Чому ми повинні провести міжнародне розслідування? Ми будемо заперечувати проти цього... Звичайно, ми не збираємося дозволяти це", - заявив агенції AFP міністр економічного розвитку і брат президента Раджапаксе Басіл Раджапаксе.

Девід Кемерон закликав владу Шрі-Ланки забезпечити "надійне, прозоре та незалежне розслідування звинувачень у військових злочинах" і заявив, що якщо до березня цього зроблено не буде, він наполягатиме, аби Рада з прав людини ООН провела міжнародне розслідування.

2009 року армія Шрі-Ланки рішуче придушила збройне повстання тамілів, іноді вдаючись, за словами правозахисників і за даними розслідування ООН, до дій, які є військовими злочинами.

Новини на цю ж тему