Меркель розповіла, як ЄС може захистити Україну від тиску Росії

Ангела Меркель
Image caption Ангела Меркель розповіла про конкретну допомогу Україні від російського економічного тиску

Канцлер Німеччини Ангела Меркель закликала Україну зробити "реальні кроки" для підписання Угоди з ЄС та пообіцяла конкретну допомогу у протидії тиску Росії.

"Хочу прояснити ситуацію. Ми чекаємо на реальні кроки з боку України щодо виконання умов для укладання Угоди щодо асоціації та зони вільної торгівлі", - заявила пані Меркель під час виступу у Бундестазі, яку цитує Reuters.

Згадуючи проблему Юлії Тимошенко, пані Меркель повідомила, що ЄС чекає, що колишня радянська республіка покаже прогрес у питанні "вибіркового правосуддя".

Україна також має модернізувати виборчу систему та виконати інші критерії для укладання Угоди з ЄС.

Захист від тиску Росії

Особливу увагу у своєму виступі канцлер Німеччини приділила захисту України від економічного тиску Росії, який покликаний не допустити підписання Угоди про асоціацію з ЄС. Звичайно, якщо Київ виконає умови ЄС.

"Ми знаємо, що рішення наближатись до ЄС непросте ні для України, ні для наших інших партнерів. Останніми місяцями вони зазнали значного тиску", - згадала Ангела Меркель, вказуючи на Росію, яка намагалася відмовити Україну від підписання Угоди.

"У Вільнюсі я підштовхну ЄС до протидії цьому тиску з конкретними можливостями та реальною солідарністю", - додала пані Меркель.

При цьому чи не вперше з уст одного з найвпливовіших політиків ЄС ми почули про конкретні заходи допомоги Україні.

"Можемо запропонувати нашим партнерам додатково продавати у нас товари, які вони не зможуть експортувати до Росії, або допомогти в розширенні постачання енергоресурсів", - пообіцяла пані Меркель.

Вона наголосила, що "країни самі мають вирішувати майбутній напрямок розвитку, а треті сторони не мають права на вето".

Визначальний тиждень для України

Рада міністрів закордонних справ ЄС у понеділок не ухвалила жодного рішення щодо України та готова зробити це у будь-який момент до саміту у Вільнюсі.

"Рада ЄС не ухвалила жодного рішення щодо можливого підписання Угоди про асоціацію з Україною, але готова це зробити у будь-який момент, аж до саміту у Вільнюсі", - повідомив міністр іноземних справ головуючої зараз в ЄС Литви Лінас Лінкявічюс.

Цього тижня Верховна Рада України матиме останній шанс ухвалити необхідні для підписання Угоди з ЄС законопроекти: про прокуратуру, виборчі зміни та лікування засуджених за кордоном.

Ухвалення цих законів має відбутися в четвер 21 листопада, проте опозиція та влада ще не досягли компромісного рішення щодо лікування Юлії Тимошенко в Німеччині.

Українська опозиція закликала президента в четвер прийти до парламенту, щоб одразу підписати ухвалені закони, проте Віктор Янукович поїде з офіційним візитом до Австрії.

19 листопада місія Європарламенту Кокса-Квасневського вкотре прибуде до України. Також очікується приїзд єврокомісара з питань розширення ЄС Штефана Фюле.

Саміт "Східного партнерства" у Вільнюсі, на якому мають розглянути Угоду про асоціацію між Україною та ЄС, пройде 28-29 листопада.

Новини на цю ж тему