Верховна Рада провалила голосування по Тимошенко

Копирайт изображения AFP

Верховна Рада не підтримала жоден із шести законопроектів про лікування ув'язнених, які могли би дозволити Юлії Тимошенко виїхати на лікування до Німеччини.

За них не голосувала фракція Партії регіонів - за винятком депутата Нестора Шуфрича, який підтримав законопроекти.

Після голосування виступили ряд депутатів, після чого спікер оголосив півгодинну перерву. Далі Рада має розглянути закон про прокуратуру. Раніше в четвер вже було ухвалено закон про зміни до виборчого законодавства.

Прийняття трьох так званих "євроінтеграційних законів"- про вибори, прокуратуру та лікування засуджених - це необхідна умова для підписання Угоди про асоціацію України з ЄС, яке заплановане в Вільнюсі 28-29 листопада.

Як повідомляє кореспондент BBC, у парламенті присутні спостерігачі від Європейського парламенту Пет Кокс і Олександр Квасневський, голова представництва ЄС в Україні Ян Томбінський та представник посольства США.

Зрив євроінтеграції

Виступаючи в парламенті, депутати від Партії регіонів Ганна Герман і Володимир Олійник заявили, що робоча група парламенту повинна продовжити роботу над проектами про лікування засуджених.

"Потрібно продовжувати цю роботу. Сьогодні опозиція, ставлячи на голосування неузгоджені законопроекти, по суті, хоче закрити двері. Ми виступаємо за те, щоб зберегти перспективу в розгляді цього питання", - цитує депутата сайт "Партії регіонів".

Але опозиція звинувачує владу у зриві євроінтеграції.

Голова фракції "Батьківщина" Арсеній Яценюк поклав відповідальність за провал голосування на президента Віктора Януковича.

Президент "дав вказівку своїй партії не голосувати за жоден закон", - заявив опозиціонер.

"Це персонально президент Янукович зупиняє поступ України на шляху до ЄС", - наголосив він.

Сам Віктор Янукович у четвер перебуває з візитом у Австрії.

Про те, що доля Угоди про асоціацію залежить від президента, неодноразово заявляли і в Євросоюзі. Зокрема, в середу про це нагадав Лінас Лінкявічюс, глава МЗС Литви - країни, яка зараз головує в ЄС.

"До саміту залишається всього кілька днів, і буде дуже важко щось змінити. Але я б знову хотів повторити, що величезна відповідальність лежить не просто на комусь, але на президентові України Януковичі", - заявив він.

"Він повинен зайняти лідерську позицію і повинен ухвалити рішення", - додав посол.