Рада пересварилась через історичні ювілеї

Севастополь
Image caption Депутати не порозумілись щодо дати заснування Севастополя

В середу Верховна Рада не змогла ухвалити низку постанов щодо відзначення історичних річниць та ювілеїв.

Найскандальнішим став провал голосування за постанову про відзначення 230-річчя заснування Севастополя, яку не підтримала опозиція.

У відповідь Партія регіонів відмовилась підтримувати постанову щодо відзначення річниць відомих культурних діячів та історичних постатей України: князів Острозьких, короля Данила та предстоятеля УАПЦ Василя Липківського.

Коли заснували Севастополь?

Першим питанням порядку денного стояла постанова щодо відзначення 230-ї річниці заснування міста Севастополь, яку депутати не змогли ухвалити.

За відповідне рішення проголосували 201 депутат з необхідних 226. У голосуванні не брали участь 54 депутатів від Партії регіонів, зокрема, депутат від Севастополя, відомий бізнесмен Вадим Новинський.

Депутати не дійшли згоди щодо дати заснування міста, яку Партія регіонів запропонувала вести з указу російської імператриці Катерини II 13 серпня 1783 року, а опозиція – від заснування грецького міста Херсонес.

Комітет парламенту з питань культури не підтримав дану постанову й літочислення від указу російської імператриці.

"В 2020 році Севастополь має святкування 2500 років, а ВР намагається проголосувати за 230-річчя фактично назви Севастополя, чи точніше – 230-річчя його імперського ребрендінгу", - написав у Facebook член комітету з питань культури Олександр Бригинець.

"Якщо парламент не голосує за цю славну дату, то відмовляється від українського статусу Севастополя", - заявив депутат від ПР Вадим Колесніченко.

Перша спроба ухвалити постанову відбулась ще у вівторок ввечері, коли для ухвалення постанови щодо Севастополя не вистачило всього одного голосу, при цьому 69 "регіоналів" не голосували, зокрема і Вадим Новинський.

У вівторок ввечері збірна України з футболу у Парижі грала з Францією, а частина депутатів дивилися матч на стадіоні.

Відповідь Партії регіонів

У відповідь фракція Партії регіонів відмовилась підтримати кілька постанов щодо вшанування пам'яті відомих українських історичних та культурних постатей.

Зокрема, 150-річчя митрополита УАПЦ Василя Липківського, 675-річчя роду князів Острозьких та 750-річчя Данила Романовича - першого короля України.

Депутати таки вирішили святкувати річниці народження письменника Остапа Вишні, автора слів гімну України Павла Чубинського, академіка Володимира Сергєєва та художника Іллі Рєпіна.