Янукович: альтернативи євроінтеграції не існує

Янукович Копирайт изображения UNIAN
Image caption Віктор Янукович у Відні уник прямої відповіді щодо відмови України підписувати Угоду з ЄС

Президент України Віктор Янукович заявив президенту Австрії у Відні, що для України не існує альтернативи європейській інтеграції.

"Альтернативи реформам в Україні, альтернативи євроінтеграції не існує", - відповів Віктор Янукович, якого цитує "Інтерфакс-Україна".

Перед цим президент Австрії Хайнц Фішер повідомив пану Януковичу, що чув про розпорядження Микола Азарова щодо євроінтеграції. Проте не уточнив, якого саме змісту.

За кілька годин перед цим прем'єр-міністр України Микола Азаров видав розпорядження щодо призупинення підготовки підписання угоди про асоціацію з ЄС.

Натомість Віктор Янукович сказав, що на шляху євроінтеграції існують тимчасові складнощі.

"Ми йдемо цим шляхом й не змінюємо маршрут", - резюмував пан Янукович.

Сьогодні керівник місії Європарламенту Олександр Квасневський повідомив польській агенції PAP, що угода про асоціацію підписана не буде.

"Угода у Вільнюсі підписана не буде", - повідомив пан Квасневський. Він додав, що це пов'язане з бажанням України зробити паузу та владнати економічну ситуацію в Україні.

Він також повідомив, що їхня з Петом Коксом місія закінчилась.

Азаров відмовився від Угоди з ЄС

Український уряд 21 листопада розпорядився призупинити підготовку до укладання угоди про асоціацію між Україною та ЄС, повідомив сайт Кабінету міністрів.

Це рішення пояснили "інтересами національної безпеки України" - зокрема погіршенням торгово-економічних зв'язків із Росією.

"Розпорядження прийнято з метою більш детального вивчення та опрацювання комплексу заходів, які Україна має виконати для відтворення втрачених обсягів виробництва та напрямів торговельно-економічних відносин з Російською Федерацією та іншими державами - членами СНД", - ідеться у повідомленні уряду.

Крім того в уряді послалися на те, що в Україні ще не сформований "належний рівень внутрішнього ринку", який дозволив би мати країні паритетні стосунки між Україною та ЄС.

Напередодні прем'єр-міністр України Микола Азаров ще заявляв, що підготовка до Вільнюського саміту проходить нормально.

У четвер Верховна Рада не проголосувала за жоден із шести законопроектів про лікування ув'язнених за кордоном, який міг би дозволити відправити на лікування Юлію Тимошенко.

Це необхідна умова для підписання угоди про асоціацію, яку планували укласти на Вільнюському саміті в кінці листопада.