Суд заборонив встановлювати на Майдані намети

Копирайт изображения Reuters
Image caption В ніч на п'ятницю на київський Майдан прийшло близько тисячі людей

Окружний адміністративний суд Києва заборонив до січня встановлювати в центрі Києва під час проведення масових акцій намети, сцени та інші "малі архітектурні форми".

Про повідомила прес-служба Коаліції учасників помаранчевої революції (КУПР), яка організувала 22 листопада на Майдані Незалежності акції у річницю Помаранчевої революції.

Але це не означає, що громадяни не зможуть збиратися на акції, розповіли BBC Україна в КУПР.

Як повідомив голова коаліції Сергій Мельниченко, обмеження стосується не тільки КУПР, а й інших суб'єктів.

"Тому проведення акції протесту на "Євромайдані" тепер також обмежене судом", - підкреслює прес-служба КУПР.

Намети не можна встановлювати з 22 листопада 2013 року по 7 січня 2014 року на Майдані Незалежності, вулиці Хрещатик та Європейській площі.

Зараз адвокати КУПР готують апеляційну скаргу на рішення суду.

У ніч на п'ятницю в кількох містах України пройшли мітинги на знак протесту проти рішення уряду призупинити процес підготовки до укладення угоди про асоціацію з ЄС. Акції пройшли зокрема в Донецьку, Івано-Франківську, Луцьку, Ужгороді та Львові.

У Києві на Майдані Незалежності зібралися, за різними даними, від 1000 до 2000 людей, які протестували проти рішення уряду призупинити підготовку до підписання Угоди про асоціацію з ЄС.

До них приєдналися опозиційні політики, зокрема Арсеній Яценюк, Віталій Кличко, Олег Тягнибок та Юрій Луценко.

Підхід до адміністрації президента на вулиці Банковій в Києві перекрили автобуси з силовиками.

Розчарування

У четвер Кабінет міністрів розпорядився призупинити процес підготовки до укладання угоди про асоціацію з ЄС, оскільки не отримав від Євросоюзу відповіді на питання про компенсацію втрат, які країна зазнає через скорочення товарообігу з Росією та країнами СНД.

Жаль і розчарування у зв'язку з рішенням українського уряду щодо асоціації висловили представники ЄС і США.

"Новини з України розчаровують. Ми взяли до відома рішення українського уряду, але хочемо більшої чіткості", - заявив Лінас Лінкявічюс, міністр закордонних справ Литви - країни, яка зараз головує в ЄС.

За його словами, президент Янукович повинен втілити європейські прагнення українського народу, який належить європейській сім'ї.

"Україна, європейська держава з 46-ма мільйонами населення, за останні роки стала ближче до ЄС. Український народ вже утвердився в думці, що він належить європейській сім'ї. Президент Янукович має втілити європейські прагнення української людей", - наголосив пан Лінкявічюс.

"Враховуючи, скільки вже було досягнуто на цьому шляху, рішення уряду - не вдале" , - додав він.

Пан Лінкявічюс також відкинув ідею про тристоронній діалог між Україною, Росією та ЄС, запропоновану українським урядом, оскільки вона, за словами литовського міністра, "не є варіантом і не має прецедентів".

"Пропозиція ЄС про двосторонню асоціацію залишається на столі, і ми не бачимо ніякої ролі для третьої країни в цьому процесі", - сказав він.