ООН: Центральноафриканська Республіка поринає в хаос

ЦАР Копирайт изображения REUTERS Joe Penney
Image caption Зараз у столиці ЦАР перебувають близько 400 французьких солдатів

Центральноафриканська Республіка (ЦАР) поринає в "повний хаос", застеріг заступник генерального секретаря ООН Ян Еліассон і закликав до термінових дій.

Пан Еліассон закликав Раду Безпеки посилити війська Африканського союзу, розміщені в країні, і перетворити їхню операцію на миротворчу місію ООН.

У ЦАР запанувало насильство, відколи в березні владу там захопили повстанці. Повстанська коаліція "Селека" замінила президента Бозізе своїм командиром Мішелем Джотодіа.

Франція заявила, що підсилить війська країни тисячею своїх солдатів.

Представники ООН і Франції застерегли, що ворожнеча між мусульманською меншістю країни, яка нині при владі, і християнською більшістю може перетворитися на геноцид.

Скільки людей було вбито під час конфлікту цього року, невідомо, оскільки, як розповіла ВВС речник ООН, перебувати в сільських районах, де відбуваються більшість вбивств, надто небезпечно.

За її словами, в одному лише районі міста Босангоа, що приблизно за 300 км на північ від столиці, в перші два тижні вересня вбили кілька сотень людей.

Приблизно 460 тисяч людей - це 10% від 4,6-мільйонного населення країни - покинули свої будинки, і понад мільйон людей потребують продовольчої допомоги, свідчать дані ООН.

Десятки тисяч людей знайшли притулок у католицькій місії у Босангоа.

"Напруга тут очевидна, люди нажахані", - розповів ВВС священик Фредерік Тонфіо, що опікується місією.

Рада Безпеки ООН наступного тижня може ухвалити резолюцію, яка дозволить розгорнути у цій бідній країні війська Африканського союзу, підсилені французькими солдатами.

Копирайт изображения BBC World Service

Франція, колонією якої раніше була ЦАР, нині має у столиці країни, місті Бангі, близько 400 солдатів. Їхнє завдання - захист французьких громадян.