У лікарні "Укрзалізниці" підтвердили, що Тимошенко не їсть

Тимошенко Копирайт изображения AP

Головний лікар харківської лікарні "Укрзалізниці" Михайло Афанасьєв 26 листопада підтвердив журналістам, що ув'язнена екс-прем'єр Юлія Тимошенко відмовляється від їжі.

Від понеділка, за його словами, пацієнтка відмовляється від їжі, приймає воду у задовільних кількостях і "веде активний образ життя".

Стан здоров'я екс-прем'єрки, за словами пана Афанасьєва, задовільний. Фізіотерапевтичні процедури тривають.

Своєю чергою Ігор Колпащиков, керівник Качанівської виправної колонії, у якій Юлія Тимошенко відбувала покарання до того, як її перевезли в лікарню, повідомив, що отримав від засудженої офіційну заяву про голодування. У ній немає вимог до керівництва колонії, лише оголошення голодування на підтримку євроінтеграції.

Водночас голова колонії заявив, що не може підтвердити факт голодування, оскільки у лікарні немає змоги дотриматися усіх необхідних для цього випадку процедур.

За правилами, якщо в'язень голодує, його мають перевести до окремої камери і фіксувати час, коли йому пропонують їжу і те, що він від неї відмовляється, розповів пан Колпащиков.

Але у палаті разом із Юлією Тимошенко перебуває інша пацієнтка, немає представника колонії, а також є холодильник, повідомив керівник колонії, тому він не може підтвердити факт голодування.

Кореспондент ВВС Україна у Харкові також повідомила, що у вівторок Юлії Тимошенко дозволили зустрітися з її захисницею Євгенією Тимошенко.

Євгенія Тимошенко сказала, що переговори про це тривали два дні.

Безстрокове голодування

Про безстрокове голодування Юлії Тимошенко з вимогою до президента України Віктора Януковича підписати угоду про асоціацію з Європейським Союзом оголосив її захисник Сергій Власенко на Європейській площі у понеділок, 25 листопада.

"На знак єдності та солідарності з усіма, хто зараз бореться на всіх Євромайданах в Україні та в світі, я оголошую безстрокове голодування з вимогою до Януковича підписати угоду про асоціацію та зону вільної торгівлі з ЄС", - звернулася екс-прем'єр до українців.

Лідер опозиції висловила жаль, що не може фізично бути разом з учасниками Євромайдану.

"Я щаслива, що сотні тисяч українців вийшли на Євромайдани в Україні та по всьому світові. Вийшли, щоб не дозволити правлячій мафії вбити наш європейський вибір, зламати наше життя. Я горда відчувати себе частиною такого величного та сильного народу, який зміг здобути державну незалежність та зберегти її попри все", - наголосила Юлія Тимошенко.

Пані Тимошенко закликала людей вимагати від чинної влади підписання угоди про асоціацію на саміті "Східного партнерства" у Вільнюсі наприкінці листопада.

"Ідіть вперед, не відступайте, ідіть до перемоги. Якщо 29 числа Янукович не підпише угоду про асоціацію, то зметіть його із лиця землі, разом із його корупційними метастазами", - закликала екс-прем'єр у своїй заяві, опублікованій на сайті "Батьківщини".

Ув'язнена екс-прем’єр уже оголошувала безстрокове голодування на знак протесту проти фальсифікації парламентських виборів у жовтні 2012 року.

Водночас, на 18-му дні голодування екс-прем’єр заявила, що мета, заради досягнення якої вона оголосила голодування, досягнута, і "вже ніхто не зможе сприймати цю Верховну Раду як легітимну та демократично обрану". Тому вона припинила акцію непокори.

Угода - на столі

Рішення уряду України - за тиждень до саміту - призупинити процес підготовки до підписання угоди про асоціацію викликало хвилю спонтанних протестів українців, які влаштували наймасовіші акції після Помаранчевої революції.

У понеділок на Європейській площі у центрі Києва знову відбулися сутички учасників багатотисячної акції протесту зі спецпідрозділом "Беркут".

Президенти ЄС Герман ван Ромпей і Жозе Мануель Баррозу засудили економічний тиск Росії на Україну і заявили, що Угода про асоціацію - досі на столі.

Своєю чергою президент Віктор Янукович назвав найбільшою перешкодою на шляху євроінтеграції України економічні проблеми, однак заявив, що не бачить альтернативи європейському шляху розвитку.

Заяви пролунали за три дні до відкриття саміту "Східного партнерства" у Вільнюсі, де мало бути підписано Угоду про асоціацію і зону вільної торгівлі.