Донецькі ліві протестували проти асоціації з ЄС

протест у Донецьку

Не підписувати Угоду про асоціацію з Євросоюзом до проведення всеукраїнського референдуму зажадали учасники акції протесту в Донецьку. Мітинг на площі імені Леніна організував обласний осередок КПУ.

Комуністи подавали заявку на пікетування будівлі обласної держадміністрації, однак міська рада не дала дозволу на акцію, аби уникнути конфлікту з учасниками розташованого поруч Євромайдану.

Акція протесту комуністів зібрала близько 200 людей. Учасники тримали червоні прапори і гасла "Союз України, Росії і Білорусі неминучий!", "Повернемо країну народу", "Капіталісти – грабіжники трудящих".

Промовці зазначали, що в Донбасі багато підприємств пов’язані з країнами Митного союзу і підписання Угоди про асоціацію призведе до зупинки виробництва та втрати робочих місць. Присутні проголосували за резолюцію, в якій закликали провести всеукраїнський референдум із визначення зовнішньополітичного курсу України. Лунали і заклики негайно вступити до Митного союзу.

"Люди не хочуть до Євросоюзу. Вони хочуть референдуму, щоб кожен висловив свою думку. Митний союз – це здорово, це разом Росія, Білорусь, Казахстан. А зараз, якщо ми вступимо до Євросоюзу, - заводи всі зметуть на металобрухт", - переконана лідер комуністів Макіївки Віра Руднєва.

Про Євромайдан і протест у Києві донецькі ліві в розмові з ВВС Україна відгукувалися негативно.

"Молодь виходить на майдан, щоб не вчитися, а може, і за якісь гроші. А ми – за Митний союз із Росією. Хоча в Росії теж потрібно наводити лад", - сказав Григорій Міков, ветеран військ МВС.

"Молодь, звичайно, за Євросоюз, але вони не розуміють, що це таке. Вони гадають, що всі поїдуть на Захід? Якщо вся та маса, що на майдані стоїть, поїде, то Європа задихнеться. А якщо вся українська молодь кинеться – бідна буде Європа", - вважає пенсіонерка Тетяна Найда.

"Якщо вступимо до Євросоюзу – підвищаться ціни на все. Я - за Митний союз. Хочу, щоб мої діти виростали, як я росла, а не в Євро", - зазначила багатодітна мати Олена Куликова, яка прийшла на мітинг із дворічним сином Єлисеєм.

"Нехай народ вирішує, чи вступати до ЄС, чи ні, а не купка киян, які намагаються всій країні нав’язати свою думку. Зібралися підкуплені люди і студенти, яким немає чого робити. Ось вони і розпинаються, аби не вчитися. Порівнюють: зарплата в три тисячі євро. А вони не подивилися, яка там квартплата, які податки. У нас менше і квартплата, і ціни", - відзначила мешканка Донецька Тетяна Саєнко.

"Ми брати з Росією, повинні жити завжди з ними. Євросоюз нам не потрібен. У кабалу загнати народ? Їм потрібна наша сировина, чорноземи наші. Вивезуть усе. Ми будемо рабами", - обурився колишній морський офіцер Володимир Панченко.