Опозиція вимагає від влади вибачень перед спікером Сейму Литви

Лорета Граужінене Копирайт изображения byut.com.ua
Image caption Лорета Граужінене виступала разом з лідерами опозиції на Євромайдані

Спікер Верховної Ради скасував зустріч з литовською колегою, а повіреного Литви викликали до міністерства закордонних справ України.

У такий спосіб українська влада відреагувала на вихід у вівторок ввечері на сцену Євромайдану спікера литовського Сейму Лорети Граужінене.

Як повідомила агенція "УНІАН", графік спікера Верховної Ради України на середу 27 листопада змінився й була скасована зустріч зі спікером сейму Литви.

Віце-спікер литовського парламенту Пятрас Ауштрювічюс заявив DELFI, що литовська сторона жодних пояснень такого кроку не отримала.

Водночас, як повідомляють литовські інформаційні агенції, в середу МЗС України викликало тимчасового повіреного у справах Литви Марюса Януконіса. Цю інформацію DELFI підтвердив прес-секретар міністра іноземних справ Литви Лінаса Лінкявічюса Раса Якілайтене.

За її словами, пана Януконіса викликали через дії пані Граужінене в Україні.

Image caption "Ачу"! Тобто "дякую" по-литовські скандували тисячі киян Лореті Граужінене

"МЗС України висловило занепокоєння у зв'язку з участю спікера парламенту Литви у мітингу опозиції в Києві", - заявила пані Якілайтене.

В міністерстві закордонних справ України кореспонденту ВВС Україна сказали, що поки що не коментють цю ситуацію, але повідомили, що інформація має з'явитися пізніше.

Лорета Граужінене з двома віце-спікерами Сейму прибула до Києва у вівторок з терміновим візитом.

Ввечері вона виступила перед мітингувальниками на Європейській площі, а потім на Майдані Незалежності.

"Вітаю народ України, який вийшов захистити європейський вибір своєї великої країни. Литва вірить у правильний вибір народу України, віримо, що Литва та Україна будуть разом у об'єднаній Європі", - сказала пані Граужінене.