Тимошенко закликає ЄС підписати угоду з Україною без її "звільнення"

Тимошенко Копирайт изображения AP

Колишній прем'єр-міністр Юлія Тимошенко закликає лідерів об'єднаної Європи підписати угоду про асоціацію з Україною, не висуваючи будь-яких умов, якщо президент Віктор Янукович ухвалить таке рішення.

Про це йдеться у зверненні Юлії Тимошенко до лідерів Європи, яке озвучила донька екс-прем'єра Євгенія Тимошенко після зустрічі з матір'ю в харківській лікарні "Укрзалізниці".

"Якщо Янукович прийме позитивне рішення, я гаряче прошу вас підписати угоду в п'ятницю без яких-небудь вагань і умов, зокрема щодо мого звільнення", - наголосила Юлія Тимошенко, повідомляють "Українські новини".

Лідер опозиції зазначила, що для України підписання угоди є одужанням і віднайденням вірного шляху.

"Це своєрідна "машина часу", що здатна вихопити нас із минулого й перемістити в європейську реальність, у сім'ю вільних суспільств", - зазначила вона.

Юлія Тимошенко зазначила, що остаточною метою є повноцінне членство України в ЄС.

Вирішивши не підписувати угоду, Віктор Янукович, на думку пані Тимошенко, використав штучні аргументи - нездоланність тиску Росії і можливі економічні втрати від асоціації з ЄС.

Вона зазначила, що існує мізерна надія на те, що під тиском Євромайдану президент Янукович таки підпише угоду в останню хвилину.

Протести за євроінтеграцію

Україна очікувала підписати угоду про асоціацію з Європейським Союзом та зону вільної торгівлі на саміті "Східного партнерства" у Вільнюсі 28-29 листопада.

Але за тиждень до саміту український уряд вирішив призупинити процес підготовки до підписання.

Це рішення викликало хвилю протестів українців, які влаштували наймасовіші акції після Помаранчевої революції.

25 листопада захисник екс-прем'єра Сергій Власенко повідомив, що Юлія Тимошенко оголосила безстрокове голодування з вимогою підписати угоду про асоціацію.

"На знак єдності та солідарності з усіма, хто зараз бореться на всіх Євромайданах в Україні та в світі, я оголошую безстрокове голодування з вимогою до Януковича підписати угоду про асоціацію та зону вільної торгівлі з ЄС", - зазначила екс-прем'єр у своєму зверненні до українців.

Президент України Віктор Янукович назвав найбільшою перешкодою на шляху євроінтеграції України економічні проблеми.

В інтерв'ю провідним українським телеканалам президент заявив, що Україна підпише угоду про асоціацію, коли домовиться із ЄС про "нормальні умови".

"Як тільки ми вийдемо на той рівень, який нам буде комфортним, і коли він буде відповідати нашим інтересам, коли ми домовимось на нормальних умовах, тоді будемо вести розмову про підписання. Коли це буде? Швидко чи не дуже швидко. Час покаже. Я хочу, щоб цей час був якомога скоріше", - заявив президент України.