Україна не підписала Угоду про асоціацію з ЄС

Віктор Янукович Копирайт изображения eu2013.lt
Image caption Віктор Янукович скасував свою підсумкову прес-конференцію у Вільнюсі

Президент Віктор Янукович не підписав у Вільнюсі Угоду про асоціацію та зону вільної торгівлі з Європейським Союзом на саміті "Східного партнерства".

Як повідомляє кореспондент ВВС Україна, на саміті ЄС парафував угоди про асоціацію з Молдовою і Грузією та підписав угоду про лібералізацію візового режиму з Азербайджаном.

З Україною не підписано жодного документа.

Таке рішення української влади було очікуваним і в попередні дні викликало хвилю розчарування серед офіційних представників ЄС та спровокувало масові протести в Україні.

21 листопада Кабінет Міністр вирішив призупинити підготовку до підписання угоди з ЄС, заявивши при цьому, що не відмовляється від євроінтеграції.

Відкладення угоди в уряді пояснили тиском Росії та бажанням України мінімізувати економічні ризики. Київ заявив, що хотів би отримати від ЄС компенсації за можливі втрати від погіршення торговельно-економічних відносин з Росією.

Президент Віктор Янукович сказав журналістам, що підпише цю угоду тільки у тому разі, якщо Україні запропонують "нормальні умови". Він також наполягає на тристоронніх переговорах Україна-Росія-ЄС, проти чого заперечує Євросоюз.

Напередодні європейський комісар Штефан Фюле заявив, що ЄС готовий відновити підготовку до підписання Угоди про асоціацію з Україною, як тільки сама Україна буде готова до цього.

Міністр закордонних справ Литви Лінас Лінкявічюс в інтерв'ю ВВС Україна сказав, якщо Угода не буде підписана на саміті у Вільнюсі, то потім зробити це буде важче, однак процес все одно "буде продовжено".

Депутат Європарламенту Яцек Саріуш-Вольський висловив думку, що наступна можливість підписати угоду з ЄС з'явиться після президентських виборів в Україні, коли буде обраний "новий проєвропейський президент з сильним демократичним мандатом".