Після спокійної ночі на Майдані пікетують Кабмін

Майдан

Ніч проти понеділка у центрі Києва, де відбувається масштабна акція протесту, минула спокійно.

Протестувальники за ніч встановили на Майдані Незалежності намети, а довкола - звели барикади. Крім того, в понеділок уранці розпочався пікет Кабінету міністрів.

Опозиція вимагає відставки уряду та притягнення до відповідальності тих, хто віддав наказ про силовий розгін мирного протесту на Майдані Незалежності в ніч проти суботи.

Водночас голова Верховної Ради Володимир Рибак закликав політиків сісти за "круглий стіл" і знайти вихід з ситуації шляхом переговорів.

Центр мітингує

Всі підходи до Майдану з боку Хрещатика, вулиць Інститутської, Городецького, Європейської площі станом на ранок перекриті барикадами. Для людей, які виходять з метро, зробили проходи.

Image caption Ранок на Майдані.

На барикади пішли, зокрема, конструкції розібраної новорічної ялинки. Свого часу влада пояснювала розгін мітингу на Майдані саме тим, що протестувальники заважають готуватися до святкування Нового року.

Частина протестувальників провели ніч у приміщеннях Будинку профспілок та Київської міської адміністрації. Там влаштовані пункти харчування і медичної допомоги.

Уранці колони мітингувальників вирушили пікетувати Кабмін, перекривши вулицю Грушевського. Як сказав один із учасників протесту кореспонденту BBC, вони пропускатимуть службовців на роботу, але не на машинах, а пішки.

На вулиці Банковій уранці виставили міліцейській кордон, за 100 метрів від нього, на перетині з вулицею Інститутською - кордон із сотні активістів і металевих щитів. На подвір'ї Адміністрації президента видно більше 15 міліцейських автобусів.

Постраждалі

У неділю в Києві зібралися сотні тисяч людей на Народне віче. Організатори акції постійно наголошували, що це мирний протест і закликали громадян не піддаватися на провокації і не йти на штурм органів влади.

Однак десятки молодиків пішли на протистояння з правоохоронцями на вулиці Банковій.

Опозиція називає цих людей провокаторами, які влаштували сутички, щоб дискредитувати акцію протесту і дати підстави президенту запровадити надзвичайний стан.

На Банкову прибули народні депутати, які закликали людей зберігати спокій і повернутися на Майдан. Частина протестувальників стала у ланцюг на деякій відстані від кордону міліції, щоб упередити сутички. За кілька годин ситуація стабілізувалася.

В ході зіткнень від рук "Беркуту", а також фаєрів і шумових гранат, які кидали молодики, постраждали десятки людей, зокрема журналісти і медики.

Як повідомили у КМДА, впродовж минулої доби до швидкої звернулися 165 травмованих учасників акцій протесту.

Станом на 24.00 неділі, 109 із них госпіталізували. Інформацію про стан госпіталізованих можна дізнатися за телефоном гарячої лінії 15-03.

Ваш пристрій не підтримує відтворення мультимедійних файлів

Надзвичайний стан?

Речник прем'єр-міністра Віталій Лук'яненко заявив, що для запровадження надзвичайного стану "немає жодних підстав" і що в уряді таку можливість не обговорюють.

Юристи відзначають, що за законом України навіть якщо президент і видасть указ про запровадження надзвичайного стану, його повинна затвердити Верховна Рада.

"Засідання Верховної Ради за планом має відбутися у вівторок, але враховуючи міграцію депутатів від Партії Регіонів, назбирати 226 голосів за таке рішення буде для влади дуже проблематично", - вважає юрист Тарас Шевченко з Інституту Медіа Права.

"Указ Президента набирає чинності лише після затвердження Верховною Радою і опублікування. З огляду на складність цієї процедури, ймовірність запровадження надзвичайного стану невелика. Рішення можливе лише у тому випадку, якщо депутати більшості підуть на силове протистояння, наприклад закриються від опозиції в іншому залі і проголосують за відсутності преси і без можливості проконтролювати наявність голосів", - додає юрист.

Новини на цю ж тему