НАТО засуджує надмірне застосування сили на мітингах у Києві

Image caption Міністри закордонних справ країн-членів НАТО

Міністри закордонних справ НАТО засудили використання надмірної сили щодо протестувальників в Україні і закликали всі сторони утриматися від провокування подальших зіткнень.

Відповідну декларацію було прийнято на зустрічі міністрів закордонних справ країн-членів НАТО у Брюсселі в вівторок.

При цьому, як відзначає кореспондент агенства AFP, обговорення ситуації в Україні не було офіційно включене до порядку денного, а тому його можна вважати досить незвичним.

У ніч на 30 листопада правоохоронці силою розігнали людей, які протестували проти зупинки євроінтеграції на Майдані Незалежності. Це посилило акції протесту, і 1 грудня у центр Києва вийшло понад 500 тисяч людей. У той же день адміністрацію президента спробували штурмувати агресивні мітингувальники в масках, яких опозиція назвала провокаторами.

Уряд закликають "прислухатися до голосу народу"

"Ми закликаємо Україну ... повною мірою виконувати свої міжнародні зобов'язання і підтримувати свободу слова і зібрань. Ми закликаємо уряд і опозицію взяти участь у діалозі і розпочати процес реформ", - ідеться в заяві союзників по НАТО.

Міністри закордонних справ відзначили, що "суверенна, незалежна і стабільна Україна, яка міцно стоїть на позиціях демократії та верховенства права, є ключем до євро-атлантичної безпеки".

"НАТО залишається прихильним до процесів реформ в Україні", - ідеться у документі.

Крім того, Держсекретар США Джон Керрі після зустрічі закликав український уряд "прислухатися до голосу народу".

"Ми закликаємо український уряд прислухатися до голосу людей, які хочуть жити в умовах свободи і мати можливість процвітання. Ми закликаємо всі сторони вести себе мирно. В сучасній європейській державі не має бути місця насильству", - сказав Джон Керрі на прес-конференції після засідання.

Україна є партнером НАТО - військового альянсу, створеного у часи Холодної війни.