Схід збирає позачергові сесії, Захід страйкує

Протест у Києві Копирайт изображения AP
Image caption Заклики до загального страйку озвучили на акції опозиції у Києві в неділю

Обласні ради багатьох східних регіонів України на понеділок призначили позачергові засідання, присвячені політичній ситуації в країні.

Водночас керівництво західних регіонів приєднується до страйку.

Схід - на позачергових засіданнях...

Позачергову сесію в понеділок проведе Донецька обласна рада.

Як сказано на її сайті, на порядку денному - ухвалення звернення депутатів обласної ради у зв'язку з політичною ситуацією в Україні.

Рішення про проведення в понеділок позачергової сесії підписав і глава Харківської облради Сергій Чернов. На сайті облради інформації про порядок денний засідання немає.

Одночасно позачергове засідання обласної ради пройде і в Луганську.

Як сказано на сайті облради, депутати розглянуть "суспільно-політичну ситуацію в Україні".

На порядку денному позачергового засідання дніпропетровської облради, призначеного на понеділок, питання "Про звернення депутатів Дніпропетровської обласної ради".

Пленарне засідання обласної ради заплановане також і в Одесі.

... Захід страйкує

Водночас одразу в трьох західних областях керівництво оголосило про приєднання до страйку.

Так, як сказано в повідомленні на сайті Львівської облради, на черговому засіданні штабу Координаційної ради, яке провів голова Львівської обласної ради Петро Колодій, ухвалили рішення про оголошення загального страйку.

Пан Колодій також закликав до загальнодержавного страйку.

"На виконання заклику Києва, штаб Координаційної ради Львівської області оголошує загальнообласний страйк. Працівники кожного підприємства, кожної організації та установи мають самостійно обрати форму страйку і виходити на наш львівський Євромайдан, що на проспекті Свободи біля пам’ятника Тарасові Шевченку", – наголосив пан Колодій.

Позачергову сесію також проведе Тернопільська обласна рада, а її голова Василь Хомінець закликав районні ради стати пліч-о-пліч з Євромайданом.

"Напередодні дня органів місцевого самоврядування звертаюся до очільників рад усіх рівнів стати пліч-о-пліч зі своїм народом. Незалежно від своєї партійності потрібно виходити на майдани та відстоювати свою громадянську позицію. Також закликаю скликати термінові сесії районних рад, аби підтримати вимоги опозиції", - цитує сайт Тернопільської облради пана Хомінця.

Тим часом, мер Івано-Франківська Віктор Анушкевічус разом зі своїми заступниками пішов у відпустку за свій рахунок, "виконуючи волю багатотисячного віче, яке відбулося біля обладміністрації 1 грудня".