Таїланд: поліція відмовилася від конфронтації з протестувальниками

Протести в Таїланді Копирайт изображения AP
Image caption Протести в Таїланді

Тайських протестувальників пустили до будівлі уряду та штаб-квартири столичної поліції після того, як поліція зняла зведені довкола них барикади.

Це розрядило атмосферу в столиці країни Бангкоку. Влада заявила, що пішла на цей крок, щоб уникнути подальшої конфронтації.

У вихідні і в понеділок у країні відбулися сутички: міліція розганяла протестувальників за допомогою сльозогінного газу і гумових куль.

Люди вимагають від прем'єр-міністра Таїланду Їнглат Чинават піти у відставку. Сама прем'єр каже, що відкрита для переговорів, але що заклики замінити уряд на спеціальну раду є незаконними і неконституційними.

Протести, які почалися 24 листопада, носили переважно мирний характер, але в суботу демонстранти почали прориватися крізь поліцейські барикади і штурмувати будинок уряду.

Поліція застосувала у відповідь сльозогінний газ і водомети.

У ході цих подій загинули четверо людей.

"Конфронтації не буде"

Лідер протесту Сузеп Таугсубан заявив у понеділок, що протестувальники хочуть захопити Бюро столичної поліції і "віддати його народу".

Однак у вівторок вранці поліція досить несподівано зняла загорожі і колючий дріт та оголосила, що протестувальники можуть зайти до будівлі, повідомляє кореспондент BBC з Бангкока.

Те саме зробили і біля будинку уряду, де в понеділок відбулися жорсткі сутички.

Демонстранти зібралися на газоні біля будівлі, свистять і розмахують прапорами. AFP повідомляє про те, що серед них панує "карнавальна" атмосфера.

"Сьогодні ми не будемо використовувати сльозогінний газ. Конфронтації не буде, ми пустимо людей всередину, якщо вони захочуть зайти", - сказав Reuters голова поліції Камронвіт Тоопкрачанг.

Протестувальники вважають це своєю перемогою.

Родина Чинават

Брата чинної прем'єрки Їнглат Чинават - Таксина у 2006 році усунули від влади в результаті військового перевороту. Він покинув країну.

Пані Чинават у 2011 році перемогла на виборах. Її уряд користується широкою підтримкою за межами столиці.

Але протестувальники стверджують, що Таксин Чинават фактично керує урядом з-за кордону і звинувачують нинішню адміністрацію у тому, що вона проводить шкідливу для економіки популістську політику, щоб залишитися при владі.