Лавров засудив "втручання НАТО" в українські справи

Лавров
Image caption Сергій Лавров взяв участь у засіданні Ради міністрів НАТО у якості спостерігача

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що іноземцям не варто втручатися у ситуацію в Україні.

На прес-конференції у Брюсселі російський міністр сказав, що питання щодо того, чи підпише Україна угоду про тіснішу інтеграцію з Євросоюзом, є її внутрішньою справою.

Водночас Сергій Лавров розкритикував керівництво НАТО, яке засудило надмірне використання сили проти учасників акцій протесту у Києві та інших українських містах.

"Я не знаю, навіщо НАТО робить такі заяви, не знаю, навіщо пан Фог Расмуссен, генеральний секретар НАТО, відповідає на питання - чи може Росія ввести війська в Україну? Не знаю, навіщо такі питання задаються. По-моєму, це створює збочену картину", - цитує голову російського МЗС агентство "РИА Новости".

"Ми пильно стежимо за ситуацією у країні, ми засуджуємо використання надмірної сили, закликаємо усі сторони утриматися від насильства", - заявив раніше про Україну генсек Андерс Фог Расмуссен.

Напередодні міністри закордонних справ НАТО ухвалили декларацію, у якій засудили використання надмірної сили щодо протестувальників в Україні і закликали усі сторони утриматися від провокування подальших сутичок.

"Ми закликаємо Україну ... повною мірою виконувати свої міжнародні зобов'язання і підтримувати свободу слова і зібрань. Ми закликаємо уряд і опозицію взяти участь у діалозі і розпочати процес реформ", - ідеться у заяві союзників по НАТО.

Вночі на 30 листопада правоохоронці силою розігнали людей, які протестували проти зупинки євроінтеграції на майдані Незалежності у Києві. Це посилило акції протесту, і 1 грудня у центр української столиці вийшли понад 500 тисяч людей. Того ж дня адміністрацію президента спробували штурмувати агресивні мітингувальники у масках, яких опозиція назвала провокаторами.

Зараз десяток людей, яких звинувачують в організації масових заворушень, утримують під вартою.

Новини на цю ж тему