Влада дала мітингувальникам п'ять днів

Ваш пристрій не підтримує відтворення мультимедійних файлів

Державні виконавці прийшли до будівлі Кабінету міністрів України і оголосили рішення Шевченківського райсуду Києва про заборону блокування адміністративних будівель.

Як повідомляє агенція "Інтерфакс", під час оголошення рішення був присутній виконувач обов'язків начальника міліції Києва Валерій Мазан.

Після оголошення він заявив, що це рішення має бути виконане протягом 5 днів, після чого міліція вживатиме заходи для забезпечення виконання рішення суду.

Прихід судового виконавця і правоохоронців учасники акції зустріли вигуками "Ганьба".

Мітингувальники 1 грудня захопили будівлю Будинку профспілок та Київської міської державної адміністрації, де, за словами опозиціонерів, проходить безстрокова зустріч депутатів із виборцями.

Також протестувальники розмістилися у Будинку профспілок та Жовтневому палаці.

"Загальні збори"

Як передає кореспондент ВВС Україна, мітингувальники, які перебувають у будівлі КМДА, заявляють, що не збираються її звільняти за рішенням суду.

Депутат від фракції "Свобода" Сергій Рудик заявив, що у Київраді відбуваються "загальні збори киян".

Водночас біля будівлі вже зібралися кілька сотень демонстрантів, а також багато журналістів і десятки молодих людей у спортивних костюмах, які, за словами нашого кореспондента, намагаються перешкоджати працювати журналістам.

Порушення закону

Раніше Генеральний прокурор Віктор Пшонка закликав мітингувальників звільнити захоплені в Києві адміністративні будівлі.

"Я звертаюся до всіх організаторів та учасників акцій: є рішення суду з чіткою вимогою звільнити захоплені будівлі", - ідеться у відеозверненні Пшонки, розміщеному на сайті відомства.

Він також зазначив, що якщо мітингувальники відмовляться це зробити, Генпрокуратура буде вимушена вжити відповідних заходів і виконати рішення суду.

Міністр внутрішніх справ Віталій Захарченко в середу також закликав громадян, які беруть участь у масових заходах, утримуватися від порушень закону.

Водночас він заявив, що заборонив правоохоронцям застосовувати силу щодо учасників мирних зібрань.

"Опозиційні екстремісти"

У вівторок увечері Партія регіонів опублікувала жорстку заяву, у якій протестувальників, котрі захопили адміністративні будівлі, назвали "опозиційними екстремістами".

Провладна сила попередила, що дії людей "можуть бути кваліфіковані як спроба державного перевороту".

"Опозиційними екстремістами здійснено захоплення адміністративної будівлі Київської міської державної адміністрації, окуповані Будинок профспілок, Жовтневий палац, заблоковано Кабінет Міністрів, здійснюються розбійницькі спроби силового прориву до Адміністрації президента", - ідеться в заяві.