У четвер влада озвучить заборону на блокування урядових будівель

KMDA protesters Копирайт изображения Maksym Balandyukh
Image caption Протестувальники у приміщенні Київської міської держадміністрації

У четвер державні виконавці хочуть оголосити протестувальникам судові рішення про заборону блокування будівель Кабінету міністрів і Київської міськадміністрації.

Як повідомляється на сайті Державної виконавчої служби України, це планують зробити в четвер о 10:00 біля центрального входу в будівлю уряду і об 11:00 біля будівлі столичного муніципалітету.

"Це виконання рішень суду не передбачає застосування примусових заходів з боку влади", - йдеться у повідомленні.

Мітингувальники 1 грудня захопили будівлю Будинку профспілок та Київської міської державної адміністрації, де, за словами опозиціонерів, проходить безстрокова зустріч депутатів із виборцями.

Також протестувальники розмістилися у Будинку профспілок та Жовтневому палаці.

Порушення закону

Раніше Генеральний прокурор Віктор Пшонка закликав мітингувальників звільнити захоплені в Києві адміністративні будівлі.

"Я звертаюся до всіх організаторів та учасників акцій: є рішення суду з чіткою вимогою звільнити захоплені будівлі", - ідеться у відеозверненні Пшонки, розміщеному на сайті відомства.

Він також зазначив, що якщо мітингувальники відмовляться це зробити, Генпрокуратура буде вимушена вжити відповідних заходів і виконати рішення суду.

Міністр внутрішніх справ Віталій Захарченко в середу також закликав громадян, які беруть участь у масових заходах, утримуватися від порушень закону.

Водночас він заявив, що заборонив правоохоронцям застосовувати силу щодо учасників мирних зібрань.

"Опозиційні екстремісти"

У вівторок увечері Партія регіонів опублікувала жорстку заяву, у якій протестувальників, котрі захопили адміністративні будівлі, назвали "опозиційними екстремістами".

Провладна сила попередила, що дії людей "можуть бути кваліфіковані як спроба державного перевороту".

"Опозиційними екстремістами здійснено захоплення адміністративної будівлі Київської міської державної адміністрації, окуповані Будинок профспілок, Жовтневий палац, заблоковано Кабінет Міністрів, здійснюються розбійницькі спроби силового прориву до Адміністрації президента", - ідеться в заяві.