Янукович не летить на Мальту через внутрішньополітичну ситуацію

Янукович Копирайт изображения AFP
Image caption Глава держави покинув Україну під час масових акцій протесту в Києві

Президент України переніс офіційний візит до Мальти, запланований на 9-10 грудня, через необхідність зосередитись на внутрішньополітичних питаннях.

Про це повідомила прес-служба глави держави.

"Президент України Віктор Янукович ухвалив рішення перенести запланований на наступний тиждень офіційний візит до Республіки Мальта у зв’язку з необхідністю зосередити увагу на внутрішньополітичних питаннях", - вказує прес-служба Віктора Януковича.

Раніше повідомлялося, що президент Віктор Янукович здійснить державний візит на Мальту 9-10 грудня. У п'ятницю Віктор Янукович завершує офіційний візит до Китаю.

З 1 грудня в центрі Києва тривають масові антивладні акції протесту.

На Майдані Незалежності встановлена сцена, розбиті намети та зведені барикади. Протестувальники вимагають притягнути винних до відповідальності, а також провести позачергові парламентські та президентські вибори.

Зустріч у Сочі

Повертаючись до України після державного візиту до Китаю, президент Янукович може зробити зупинку у Сочі, де зустрінеться із президентом Путнім.

Про це із посиланням на свої джерела повідомила агенція "УНІАН", а також російська агенція РБК із посиланням на свої джерела у Кремлі. Проте офіційного підтвердження, що така зустріч відбудеться, наразі немає ані у Києві, ані в Москві.

Про можливість такої зустрічі говорив і український прем'єр Микола Азаров.

"У президента буде візит до Росії, де ми намітили підписання та оформлення "дорожньої карти" співпраці, де буде передбачено відновлення нормального торговельно-економічного режиму", - заявив минулого тижня в інтерв'ю ТСН український прем'єр.

4 грудня у Москві перебувала українська урядова делегація на чолі із віце-прем'єром Юрієм Бойком.

Так само - без офіційних підтверджень і коментарів - відбувалися від кінця жовтня і всі попередні зустрічі українського та російського президентів.

Спочатку Віктор Янукович та Володимир Путін зустрілися 24-25 жовтня в рамках засідання Ради голів СНД у Мінську.

Лише за два дні після цього відбулася робоча зустріч президентів у Сочі, яка і досі не фігурує у робочому графіку Віктора Януковича. Офіційна інформація про цю зустріч була дуже обмеженою.

Згодом, 9 листопада, відбулася ще одна зустріч - у Москві, яку спочатку не підтверджували ані російські, ані українські офіційні джерела. Так само, як і у випадку з Сочі, зустріч відбувалася впродовж вихідних, і не входила до робочого графіку президента.